Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

90 lecie Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Tomasz Byrt (fot. Alicja Kosman / PZN) Tomasz Byrt (fot. Alicja Kosman /...

Tomasz Byrt: "Skakanie to dla mnie przyjemność"

12-04-2011
Jednym z następców Adama Małysza w niedalekiej przyszłości może być Tomasz Byrt. 18-letni reprezentant barw klubowych Wisły Ustronianki, uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, w debiutanckim sezonie wśród seniorów potwierdził swój talent. Byrt nie tylko brał udział w mistrzostwach świata, ale zdążył już stanąć na podium zawodów Pucharu Świata, kiedy to polska drużyna uplasowała się na 3. miejscu podczas rywalizacji w Lahti.

Jak oceniasz miniony sezon w twoim wykonaniu?

Tomasz Byrt: Był to mój najlepszy sezon w dotychczasowej karierze. Stanąłem na podium podczas drużynowych zawodów w Lahti, srebrne medale zdobyłem natomiast podczas Mistrzostw Polski w Szczyrku. Nie spodziewałem się szczerze mówiąc, że jeszcze jako uczeń osiągnę takie rezultaty.

Skąd twoje zainteresowanie skokami narciarskimi?

- Mam rodzinne tradycje w tej dyscyplinie, bo trzech moich wujków było skoczkami narciarskimi. Zacząłem skakać w wieku 7 lat i od razu to polubiłem. Nie zrażałem się, nawet gdy szło mi gorzej. I dziś nie żałuję – wyniki osiągam coraz lepsze, a przede wszystkim robię to, co sprawia mi ogromną przyjemność. Nigdy nie zastanawiałem się, co takiego podoba mi się w skokach narciarskich. Na pewno nie zamieniłbym skakania na inny sport.

Już w młodszych kategoriach wiekowych osiągałeś spore sukcesy i to chyba również miało wpływ na powołanie na zawody seniorskiego Pucharu Świata?

- Faktycznie, miałem kilka dobrych wyników w młodszych latach. Trzy razy z rzędu triumfowałem w nieoficjalnych mistrzostwach świata dzieci, wygrywałem cykle Lotos Cup, zajmowałem też czołowe lokaty w prestiżowych zawodach. Cieszę się, że moje pozytywne rezultaty zostały dostrzeżone, a rywalizacja z najlepszymi skoczkami to dla mnie duże wyzwanie. Mam dobry kontakt z kolegami i wierzę, że w kadrze znajdę się w kolejnych latach.

Starasz się godzić naukę ze sportem. Jest to dla ciebie łatwe?

- W tym roku dołączyłem do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i uważam, że była to dla mnie najlepsza z możliwych decyzji. W trakcie sezonu mamy wiele startów, stąd nieobecności w szkole. Zwłaszcza zimą jest ich sporo. Taka szkoła daje możliwość odrobienia zaległości i dopasowania nauki do sportu.

Jakie cele stawiasz sobie na kolejne lata twojej kariery?

- Na pewno chciałbym jak najczęściej startować w Pucharze Świata, a wyniki przyjdą z czasem. Pewnie, że każdy marzy o takich skokach, jakie prezentował Adam Małysz, ale wiem, że tylko ciężko trenując można dorównać najlepszym.

Rozmawiał: Marcin Nikiel z Beskidzkiego Serwisu Sportowego

>> Kliknij tutaj, aby zobaczyć ten wywiad na stronie Beskidsport.pl <<
Źródło: Beskidsport.pl
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~Piotr S.   Data: 2011-04-15 15:14:54

Tomek to mądry chłopak i na pewno wiele osiągnie, tylko niech media nie robią z niego i innych chłopaków "następcy Małysza" i dadzą jemu czas na rozwój talentu.

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.