Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN - Kraków, 01.07.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Tomasz Byrt Tomasz Byrt

Tomasz Byrt: "Postaram się spenić swoje marzenia"

21-02-2011
Tomasz Byrt jako ostatni dołączył do kadry skoczków na mistrzostwa świata w Oslo. Napięcie spowodowane rywalizacją o przepustkę do Oslo lepiej wytrzymał właśnie wiślanin, który podczas mistrzostw Polski w Szczyrku wywalczył srebrny medal. W ten sposób w Oslo zobaczymy aż trzech skoczków z Wisły.

Srebrny medal mistrzostw Polski sprawił, że szala przechyliła się na korzyść Tomasza Byrta i to właśnie jego, a nie Dawida Kubackiego do Oslo wysyła trener kadry Łukasz Kruczek. - Na mistrzostwach skakało mi się dobrze. To były dobre próby, zwłaszcza ta pierwsza. W drugiej było nieco gorzej, także zabrakło warunków. Pierwsza seria toczyła się przy podmuchach wiatru z przodu. Jednemu pomógł więcej, drugiemu mniej. Mi akurat wiatr sprzyjał. Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Z Dawidem jeszcze nie rozmawiałem, ale myślę, że skakał gorzej, niż wczoraj w konkursie drużynowym. Żeby nie zapeszać, nie zaczynałem nawet myśleć o pakowaniu się do Oslo. Zacznę teraz - komentuje Tomasz Byrt.

W Oslo wystąpi aż trzech skoczków z Wisły: Adam Małysz, Piotr Żyła i Tomasz Byrt. Dzięki temu na pewno będzie im raźniej, jednak myli się ten, kto uważa, że Beskidy nie umieją się dogadać z Podhalem i Tatrami. - Atmosfera w całej kadrze jest świetna, nie ma żadnych kłótni. Wiadomo, że staramy się jak najbardziej być profesjonalistami i całą uwagę skupiać na treningach. Ale po nim lub po zawodach też trzeba się jakoś wyluzować. Siadamy wspólnie, rozmawiamy, śmiejemy się. Nie ma tak, że zazdrościmy komuś, gdy mu wychodzi. Cieszymy się z sukcesów innych. Wiadomo, że ktoś musi być pierwszy, ale i ktoś będzie ostatni. Zawsze podbudowujemy się nawzajem - opowiada 18-latek.

Już kilka dni temu pisaliśmy, że Tomasz Byrt pnie się w górę coraz szybciej. Teraz zawodnik zdradził, dokąd prowadzi drabina, którą podąża. - Jestem teraz w kadrze młodzieżowej, ale dążę do awansu do pierwszej drużyny i chciałbym w niej pozostać już na dłużej, osiągnąć moje wymarzone cele. To na pewno złoto olimpijskie, medale mistrzostw świata czy w lotach. Marzeń jest bardzo dużo, postaram się któreś z nich spełnić - zapewnił skoczek z Wisły Ustronianki.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~Piotr S.   Data: 2011-02-22 15:17:28

Tomek ma talent, jest bardzo rozsądny i mocny psychicznie. Na pewno bobrze wypadnie w Oslo.

Autor:~Fanka   Data: 2011-02-22 09:23:22

Życzę Tomkowi z całego serca aby spełnił swoje marzenia, to bardzo utalentowany chłopiec. A skacze co raz lepiej! Powodzenia Tomku na MŚ!

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.