Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczo-Statutowy PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Tomasz Byrt Tomasz Byrt

T. Byrt: "Staram się poprawiać z dnia na dzień"

18-02-2011
Pięciu skoczków z sześcioosobowego składu poleci do Oslo na mistrzostwa świata. Decyzja, czy w tym gronie znajdzie się Dawid Kubacki czy Tomasz Byrt zapadnie jutro po mistrzostwach Polski. Tomasz Byrt jest jednak pełen nadziei, że to jego nazwisko znajdzie sie w gronie szczęśliwców.

Tomasz Byrt już latem prezentował dobrą formę, ale później przyszło załamanie formy. Kryzys nie trwał jednak długo, bo już w styczniu debiutant w kadrze młodzieżowej okazał się najlepszym podopiecznym trenera Celeja, ratując twarz kadrze w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Japonii i Korei. Później niewiele zabrakło do medalu mistrzostw świata juniorów. Dalej wszystko szło już jak z płatka. W nagrodę za dobre występy Byrt otrzymał szansę startu na pierwszych w życiu zawodach Pucharu Świata. W Zakopanem nie zawiódł i zdobył pierwsze punkty. Po Wielkiej Krokwi przyszła pora na skocznię mamucią, a następnie powołanie do sześcioosobowego składu na mistrzostwa świata w Oslo.

Wiślanin idzie jak burza, po roku w kadrze młodzieżowej ma bardzo duże szanse na awans do kadry A. - Stało się to wszystko w niedługim czasie i bardzo się z tego cieszę. Moja kariera posuwa się cały czas do przodu, staram się poprawiać z dnia na dzień - skromnie ocenia sytuację Tomasz Byrt.

- Ostatnimi dniami skacze mi się troszkę gorzej, ale nie jest źle. Cały czas poprawiam różne elementy. Raz wychodzi, a raz nie, wiadomo jak to w skokach - kontynuuje.

O bilet do Oslo Tomasz Byrt walczy z Dawidem Kubackim. - Nasza kadra ma teraz obóz z kadrą A, więc cały czas widzimy się, jak skaczemy. Muszę skakać swoje, a nie myśleć o rywalizacji z Dawidem. Poza tym uważam, że walczyć o kwalifikację i potem nie osiągnąć nic w Oslo jest bez sensu, bo można przecież było zrobić miejsce komuś innemu, kto mógł wypaść lepiej - tłumaczy.

- W tym momencie skaczemy z Dawidem w miarę równo, dlatego trenerom może być ciężko zdecydować. Trenerzy na razie nic nie mówią, a my nie pytamy, tylko trenujemy. Wiadomo, że adrenalina rośnie, kiedy się wie, o jaką stawkę się gra. A w skokach właśnie o to chodzi, aby jej nie było, aby myśleć tylko o swoich próbach. Ale trening to tylko trening, w zawodach może być całkiem inaczej. Jutro zobaczymy, co zadecydują trenerzy, czekam z niecierpliwością.

- Dziś nie byliśmy z kadrą A w Wiśle Malice. Przygotowywaliśmy się na miejscu na sali gimnastycznej. Jutro czeka nas start w mistrzostwach Polski, a potem krótki pobyt w domu. Oby bardzo krótki, bo to będzie oznaczać, że lecę do Oslo - liczy Byrt.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~stefan   Data: 2011-02-20 09:52:14

Kiedy planowane są Mistrzostwa Polski 2011 na dużej skoczni?

Autor:~zur555   Data: 2011-02-19 07:54:31

Bardzo lubię Tomka. Chłopak jest naprawdę mądry. Myślę ze zasłużył na start w MS. Ale jeśli jest jeszcze możliwość zmiany to może być tak ze ani Kubacki ani Byrt nie pojadą bo M.Kot naprawdę dobrze wczoraj skakał.

Autor:~dududu   Data: 2011-02-19 07:03:07

Skaczą tylko na skoczni normalnej i tam się "porównują" a mają jechać też na zawody na dużą. To te wyniki na dużej sobie wywróżą?

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.