Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

59. Zawody Sędziów i Działaczy PZN

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Tomasz Byrt Tomasz Byrt

T. Byrt: "Zakopane to dobra prognoza przed MŚ juniorów"

24-01-2011
Tomasz Byrt nie tylko wywalczył sobie miejsce w 12-osobowym składzie na pierwsze dwa konkursy Pucharu Świata w Zakopanem, ale i był na tyle dobry, że otrzymał szansę startu w niedzielnych zawodach. Był to strzał w dziesiątkę, bo niespełna 18-latek zdobył swoje pierwsze pucharowe punkty w najtrudniejszym z trzech zakopiańskich konkursów.

Śnieg, wiatr i presja tysięcy kibiców, a do tego nieszczęśliwy upadek Adama Małysza, odciągający myśli od własnych skoków - to były najtrudniejsze z wszystkich tegorocznych zawodów na Wielkiej Krokwi. Jednak znakomicie poradził sobie z nimi nasz najmłodszy reprezentant Tomasz Byrt, zdobywając pierwsze punkty Pucharu Świata. - Na zeskoku było bardzo miękko i trzeba było bardzo uważać. Najlepszym przykładem były nieszczęśliwe upadki Adama Małysza i Emmanuela Chedala. Warunki są naprawdę ciężkie - ocenił wiślanin.

Tomasz Byrt, który jutro obchodzi 18. urodziny, wiele od siebie wymaga. - Drugi skok był nieco słabszy niż w pierwszej serii. Liczyłem na to, że uda się przesunąć jeszcze trochę do przodu, bliżej czołówki, ale nie udało się. Oczywiście ogólnie cieszę się z tego występu. Jestem bardzo zadowolony, nie tylko z dzisiaj, ale i wszystkich występów podczas tego weekendu w Zakopanem - komentował.

Byrt już dziś wyrusza do Otepaeae na mistrzostwa świata juniorów. Już nie będzie tam żółtodziobem, startującym tylko w Pucharze Kontynentalnym, ale zdobywcą punktów Pucharu Świata, w dodatku podczas debiutanckiego weekendu. - To bardzo dobra prognoza przed zbliżającymi się mistrzostwami świata juniorów. Liczę, że w Estonii będzie bardzo dobrze. Postaram się powalczyć o medal - przyznał młody skoczek.

Reprezentant Wisły Ustronianki liczy na to, że trener Kruczek da mu jeszcze szansę występu w zawodach najwyższej rangi. - Chciałbym jeszcze w tym sezonie wystartować kilka razy w Pucharze Świata, bo dobrze mi teraz idzie. Forma idzie w górę i jest szansa na jeszcze kilka punktów. Ale najbardziej chciałabym poskakać na mamucie - marzy Polak.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~mamut   Data: 2011-01-24 21:40:18

Brawo Tomek. Nasi garną się na mamuta, więc kłamstwem jest że nie ma kogo wystawiać. Najlepsi chętni do konkursu a reszta nie mieszcząca się w limicie na przedskoczków. Tak zaczynali najlepsi lotnicy i w czasie przedskoczkowania na zawodach nauczyli się bezstresowo i dobrze latać na mamucie. Co to komu przeszkadza, że przy opkazji trochę zarobią za tę pracę? Wielka szkoda, że na MŚJ nie jedzie Grzegorz Miętus, który wygrał na skoczni w Otepaa zawody PK. Medal byłby murowany (przynajmniej ten drużynowy).

Autor:~kibic   Data: 2011-01-24 15:20:59

"Drugi skok był nieco słabszy niż w drugiej serii." Chyba niż w pierwszej serii. Byrt aktualnie ma z pewnością formę na PŚ, więc niech jak najbardziej startuje, a skoro nie boi się iść na mamut, to zabrać go tam też tym bardziej. Jak dla mnie obok G.Miętusa to największy polski talent.

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.