Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Dzień otwarty w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

(Fot. Tadeusz Mieczyński) (Fot. Tadeusz Mieczyński)

Dawid Kubacki nie zwalnia tempa, zaskakująca decyzja trenera

24-01-2020
To był udany dzień dla czołowych polskich skoczków na Wielkiej Krokwi. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie serie, jakie zostały rozegrane w piątek. Kamil Stoch i Dawid Kubacki wygrali po jednym treningu, a kwalifikacje padły łupem zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni, za co otrzymał czek na 3000 franków szwajcarskich. Do niedzielnego konkursu indywidualnego awansowało pięciu z dziewięciu naszych zawodników.

Kubacki wygrał kwalifikacje z duża przewagą nad Japończykiem Ryoyu Kobayashim. - To był rzeczywiście udany dzień. Cieszę się, że pokazywałem dobre próby. Widzę też rezerwy, bo te skoki nie są idealne. Nie wyszedł tylko pierwszy trening, bo mocno spóźniłem ten skok - mówił Kubacki.

Trzy solidne serie zaliczył Kamil Stoch, który był piąty w kwalifikacjach. - Piątkowym skokom nie brakowało energii i były na dobrym poziomie. Mogłem z nich czerpać dużo przyjemności - cieszył się zawodnik KS Eve-nement Zakopane.

Na 26. pozycji sklasyfikowany został Piotr Żyła, a pod koniec stawki uplasowali się Aleksander Zniszczoł (46.) i Maciej Kot (48.). - Pojawiły się nerwy. Skoki nie są złe, a jednak metrów brakuje - mówił Zniszczoł. - Awans do konkursu to był najważniejszy cel na kwalifikacje. Mimo błędów poleciałem odpowiednio daleko. Mam dużą rezerwę, którą trzeba wykorzystać - dodał Kot.

W kwalifikacjach odpadli: Stefan Hula, Adam Niżnik, Jakub Wolny i Andrzej Stękała. Po zawodach zaskakującą decyzję podjął trener Michal Doleżal, który do sobotniego konkursu drużynowego - poza: Kubackim, Stochem i Żyłą - nominował Wolnego. - Zdaję sobie sprawę z tego, że zaskoczyłem i że jest to odważna decyzja, ale widzę potencjał w skokach Kuby. Jeżeli tylko poprawi pozycję dojazdową, a jest w stanie to zrobić do soboty, to może naprawdę dobrze skakać - przekonywał szkoleniowiec kadry.

Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.