Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - skoki i biegi narciarskie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Austriacy najlepsi na Wielkiej Krokwi! Kupczak najwyżej

19-01-2020
Ponownie reprezentanci Austrii zdominowali rywalizację na Wielkiej Krokwi i zajęli całe podium w zawodach FIS Cup w Zakopanem. W niedzielę zwycięstwo odniósł Stefan Rainer, który dwukrotnie lądował na 139 metrze. Tego dnia punkty wywalczyło trzech biało-czerwonych, spośród których najlepiej zaprezentował się Szczepan Kupczak.

75 skoczków narciarskich zobaczyliśmy na starcie niedzielnych zawodów FIS Cup w Zakopanem. Po raz kolejny żadnych szans rywalom nie dali Austriacy, którzy w komplecie stanęli na podium konkursu. Tym razem wygraną na swoim koncie zapisał Stefan Rainer, który o nieco ponad dwa punkty pokonał swojego rodaka Maximiliana Steinera (dwukrotnie skoczył 139,5 m). Trzecią lokatę wywalczył Francisco Moerth, który uzyskał 133 oraz 133,5 metra.

Ponownie w najlepszej "30" zawodów zameldowało się trzech naszych reprezentantów. Tym razem najlepiej spisał się Szczepan Kupczak, który po skokach na odległość 122 oraz 120,5 metra zajął 23. miejsce. Na 28. pozycji uplasował się Szymon Jojko (121 i 119,5 m), a tuż za nim znalazł się Jarosław Krzak (124 i 114 m).

Szymon Jojko po raz czwarty w karierze wywalczył punkty w zawodach FIS Cup. W niedzielę w Zakopanem 19-latek oddal dwa równe skoki i mógł cieszyć się z kolejnych punktów do klasyfikacji generalnej. - Dzisiejsze zawody były na bardzo wysokim poziomie zarówno tym sportowym, jak i organizacyjnym, a skocznia była bardzo dobrze przygotowana - podkreśla reprezentant Polski. - Poza tym konkursy w naszym kraju zawsze stoją na najwyższym poziomie, niezależnie od rangi zawodów. Warto podkreślić, że bardzo dobry był catering, co jest rzadkością na tego typu zawodach za granicą - dodaje. - Moje skoki dzisiaj były niezłe, jednak nie jestem zadowolony z miejsca, które zająłem. Wiem, że stać mnie na więcej. Wkradły się drobne błędy, które spowodowały słabszą lokatę, lecz same skoki nie były bardzo złe i na pewno wyciągnę z nich wnioski. Mam nadzieję, że moje skoki w kolejnych zawodach będę jeszcze na wyższym poziomie - podsumowuje.

Źródło: Anna Karczewska / PZN