Piknik "Ćwicz z Mistrzem"

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Kramer bezkonkurencyjna w Szczyrku! Podium Rajdy

08-08-2019
Po ośmiu latach przerwy skoczkinie narciarskie znów rywalizowały na Skalitem w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego. W czwartek na obiekcie HS-106 bezkonkurencyjna była Austriaczka Marita Kramer, która jako jedyna dwukrotnie lądowała poza setnym metrem, uzyskując 101 oraz 102 metry. Na drugim stopniu podium stanęła jej rodaczka Claudia Purker. Trzecie miejsce wywalczyła nasza reprezentantka Kinga Rajda.

49 zawodniczek stanęło na starcie pierwszego z dwóch konkursów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Szczyrku. Bardzo dobre rezultaty osiągnęły podopieczne Łukasza Kruczka, które w komplecie awansowały do finałowej "30". Miejsce na podium wywalczyła Kinga Rajda, która po skokach na odległość 98 oraz 92 metry zajęła trzecie miejsce. - Bardzo się cieszę z miejsca na podium oraz z moich skoków. Mocno się stresowałam, ale na szczęście udało mi się skupić na skokach i wykonać dobrą pracę - mówi z uśmiechem na twarzy Kinga Rajda. - Jestem bardzo zadowolona ze skoków, ponieważ to były takie próby, jakie oddaję na treningach. Według mnie pierwszy skok był nieco lepszy. Drugi był trochę spóźniony, ale na szczęście nadrobiłam to w locie - dodaje 19-latka.