Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

100 dni do Soczi - konferencja TVP

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

AktualnościKadra Narodowa A trenowała w Wiśle-Malince

11-07-2019
Osiem dni – tyle pozostało do inauguracji zawodów FIS Grand Prix w skokach narciarskich, które w dniach 19-21 lipca 2019 roku rozegrane zostaną na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Przez ostatnie dni na wiślańskim obiekcie trenowali nasi najlepsi skoczkowie, dla których inauguracja w Wiśle będzie pierwszym sprawdzianem pod wodzą nowego szkoleniowca – Michała Doležala.


Kadra Narodowa A ostatnie zgrupowanie przed inauguracją cyklu FIS Grand Prix 2019 zrealizowała na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Podopieczni Michała Doležala od poniedziałku do środy skakali na wiślańskim obiekcie. We wtorek odbyły się dwa treningi – jeden przeprowadzony został w godzinach porannych, drugi w porze wieczorowej. Natomiast w poniedziałek i środę nasi reprezentanci zrealizowali na skoczni po jednym treningu. 

Przed rozpoczęciem sezonu letniego polscy skoczkowie są w bardzo dobrej dyspozycji, co pokazały treningi w Wiśle. Dla reprezentantów Kadry Narodowej A będą to pierwsze zawody pod okiem Michała Doležala jako trenera głównego. Tego lata miał okazję już startować tylko Maciej Kot, który na obóz do Wisły przyjechał po konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. W miniony weekend 28-latek wywalczył czwarte i piąte miejsce podczas inauguracji zawodów niższej rangi w Słowenii.

Mimo iż naszemu trenerowi towarzyszy stres przed pierwszymi zawodami w roli szkoleniowca głównego reprezentacji Polski w skokach narciarskich, to Michał Doležal z optymizmem patrzy na inaugurację sezonu w Wiśle. – Jestem zadowolony z dyspozycji moich zawodników. Wszystko idzie we właściwym kierunku i według tej koncepcji, którą sobie założyliśmy. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed naszymi pierwszymi zawodami w Wiśle – podkreśla Michał Doležal. – Obecnie jesteśmy w procesie treningowym i dlatego nie przygotowujemy nic specjalnego na inaugurację. Lato jest dla nas okresem przygotowawczym do sezonu zimowego i to zima jest naszym głównym celem dodaje szkoleniowiec biało-czerwonych. – Mogę tylko powiedzieć, że jestem zadowolony z tego, co udało nam się do tej pory zrealizować. Każdy z nas, zarówno zawodnicy jak i członkowie sztabu szkoleniowego, wykonał dobrą pracę. Nie chcę wyróżniać nikogo i mówić, kto aktualnie najlepiej się prezentuje, ponieważ każdy z chłopaków pracuje bardzo dobrze i to jest dla nas najważniejsze – wyjaśnia trener Doležal.

Michał Doležal stanowisko trenera głównego polskiej reprezentacji objął w marcu 2019 roku, tuż po zakończeniu finałowych zawodów Pucharu Świata w Planicy. Wcześniej Czech pracował z naszą kadrą przez trzy lata, był wówczas asystentem Stefana Horngachera oraz trenerem technicznym. – Każdy z zawodników zrobił postęp od początku okresu przygotowawczego i trudno wskazać, kto zrobił największy krok. Do każdego z zawodników podchodzimy indywidualnie i każdy z chłopaków małymi krokami realizuje wyznaczone cele. Na pewno cały czas mamy rezerwy, które chcemy wykorzystać i nad tym pracujemy – podsumowuje nasz szkoleniowiec.

Od czwartku do soboty na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince trenować będą podopieczni Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej B, którzy również przygotowują się do inauguracji cyklu FIS Grand Prix 2019 w Wiśle.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.