Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Otwarcie mistrzostw świata w Oslo

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

AktualnościAustriacka dominacja w Szczyrku! Rogelj znów najlepsza

07-07-2019
W niedzielę w Szczyrku po raz drugi tego lata skoczkinie oraz skoczkowie narciarscy rywalizowali w zawodach z cyklu FIS Cup. Wśród kobiet ponownie na najwyższym stopniu podium stanęła Słowenka Spela Rogelj. W konkursie mężczyzn rywalizację na obiekcie HS-106 zdominowali Austriacy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, a najlepszym z nich okazał się Claudio Moerth. Życiowy wynik w Szczyrku osiągnął Adam Niżnik, który wywalczył siódme miejsce.

Sukcesem zakończona została inauguracja cyklu FIS Cup, która w weekend miała miejsce na skoczni HS-106 im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku. Mimo wietrznej pogody na Skalitem udało się przeprowadzić niedzielne zawody kobiet oraz mężczyzn.

Tego dnia najlepszą z Polek okazała się Kinga Rajda, która znów zameldowała się w czołowej „10” zawodów. Podopieczna Łukasza Kruczka w pierwszej serii w trudnych warunkach uzyskała 79,5 metra, jednak w finale skoczyła 95,5 metra i tym samym konkurs ukończyła na siódmym miejscu. Kolejne punkty zdobyła również Nicole Konderla, która skakała odpowiednio 81,5 oraz 78 metrów i zajęła 17. pozycję. – Ogólnie zawody w Szczyrku oceniam na plus. Chociaż przede mną jest jeszcze bardzo dużo pracy, to pomału zaczyna to funkcjonować na skoczni i bardzo się z tego cieszę – mówi z uśmiechem na twarzy Nicole Konderla. – W moje skoki wkradły się dzisiaj błędy. W pierwszej serii miałam trochę problem z odpowiednią pozycją na dojeździe, natomiast w drugiej skok był trochę spóźniony, ale mimo wszystko jestem zadowolona, bo widzę nad czym trzeba teraz ciężko pracować – dodaje. – Jeśli chodzi o warunki, to raczej nie zwracałam na nie uwagi, starałam się skupić nad tym, co mogę kontrolować, a w przypadku wiatru było to niemożliwe – podsumowuje Konderla.

W finałowej „30” uplasowały się również: 21. Joanna Szwab, 25. Anna Twardosz, 27. Magdalena Pałasz oraz 28. Joanna Kil.

W zawodach mężczyzn sześciu biało-czerwonych zameldowało się w finale. Życiowy wynik w Szczyrku osiągnął Adam Niżnik, który dwukrotnie wylądował na 99 metrze i skoki te zapewniły mu zajęcie siódmego miejsca. – Dzisiejsze zawody uważam za udane, choć czuję mały niedosyt, że nie udało mi się wskoczyć do najlepszej szóstki. Będę pracował nad tym, żeby te skoki przyniosły mi jeszcze więcej satysfakcji oraz większe sukcesy – podkreśla Adam Niżnik. – Skocznia była bardzo dobrze przygotowana, jednak warunki były strasznie zmienne. Na szczęście udało się przeprowadzić konkurs bezpiecznie i do końca – podsumowuje podopieczny Wojciecha Topora.

Lokatę za Niżnikiem znalazł się Kacper Juroszek, który lądował odpowiednio na 99 oraz 97 metrze. – Ten niedzielny konkurs mogę zaliczyć do udanych. Pierwszy skok był trafiony w próg i zdecydowanie jestem z niego zadowolony. Drugi skok niestety nie był już tak trafiony jak pierwszy, dlatego zabrakło metrów, aby walczyć o wyższą lokatę – tak konkurs w swoim wykonaniu ocenia Kacper Juroszek. – Jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne, to pomimo wprowadzenia przeliczników, niestety to wiatr rozdawał karty. Uważam, że konkurs był zdecydowanie na dosyć wysokim poziomie, poza tym na starcie zobaczyliśmy bardzo wielu zawodników – zaznacza Juroszek.  

Pierwsze w karierze punkty wywalczył dzisiaj Arkadiusz Jojko, który po skokach na odległość 96 oraz 103 metry zajął 17. miejsce. Dwie lokaty za nim uplasował się Jan Habdas (98,5 i 92 m), a na 27. oraz 28. miejscu zawody ukończyli Mateusz Gruszka (98,5 i 96 m) i Bartosz Czyż (94 i 89 m).

Po raz drugi podczas tego weekendu na najwyższym stopniu podium stanęła reprezentantka Słowenii Spela Rogelj, która skakała odpowiednio 88 oraz 96,5 metra. Drugie miejsce wywalczyła Czeszka Karolina Indrackova (96 i 95,5 m), a trzecia była Japonka Yuka Seto (97,5 i 98,5 m).

W konkursie mężczyzn rywalizację zdominowali reprezentanci Austrii, którzy w komplecie stanęli na podium. Zwycięstwo odniósł Claudio Moerth (110,5 i 104,5 m), a tuż za nim uplasowali się drugi Maximilian Steiner (104 i 102) oraz trzeci Maximilian Lienher (104,5 i 110,5 m).

Wyniki kobiet:
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.