Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 - konferencja prasowa w Krakowie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

(Fot. Tadeusz Mieczyński / Skijumping.pl) (Fot. Tadeusz Mieczyński /...

"Dodo" przejmuje stery

26-03-2019
Michał Doležal, na którego wszyscy w sztabie kadry naszych skoczków, wołają "Dodo", przejmuje stery po trenerze Stefanie Horngacherze. To właśnie 41-letni Czech ma teraz kontynuować pracę Austriaka.

- Michał jest dobrym człowiekiem i trenerem. Jest jedną z tych osób, która potrafi robić wszystko. Świetnie zna się na sprawach sprzętowych, szczególnie kombinezonach, ale także szkoleniowych. Potrafi doskonale zarządzać personelem. Uważam, że wybranie go to bardzo dobra decyzja - tak Horngacher skomentował powołanie Doležala na jego następcę.

Czech był od początku w sztabie trenerskim Austriaka. Sam zresztą starał się o posadę trenera polskiej kadry w 2016 roku. Wtedy jednak zdecydowano się powierzyć tę funkcję Horngacherowi. Austriak, znając jednak wielkie umiejętności Doležala, zaproponował mu rolę jednego z asystentów. Wcześniej 41-latek pracował z kadrą swojego kraju.

Zanim rozpoczął przygodę trenerską, był zawodnikiem. Karierę zakończył w 2007 roku, a najlepszy wynik zanotował w... Zakopanem, kiedy w 1999 roku był siódmy w zawodach Pucharu Świata. Był też ósmym zawodnikiem igrzyska w Nagano (1998).

W polskiej kadrze był do tej pory odpowiedzialny głównie za sprzęt, a w szczególności za kombinezony. To nie dziwi, wszak od wielu lat szycie ich to rodzinna domena. To m.in. on wymyślił słynne brązowe kombinezony, nazywane później "czekoladkami", które zrobiły taką furorę na Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2016/2017.

Poza sprzętem Doležal był odpowiedzialny w naszej kadrze także za codzienny trening. - Trenerem jestem już wiele lat, ale w ostatnich trzech latach, odkąd pracowałem ze Stefanem, bardzo dużo się nauczyłem. Mogę zatem śmiało powiedzieć, że jest on moim nauczycielem. Nawet nie sądziłem, że tak szybko zostanę trenerem głównym reprezentacji - mówił Doleżal.

Jako nowy trener kadry naszych skoczków, Czech od razu zapowiedział, że drzwi do reprezentacji będą otwarte dla każdego. - Nie chcę być trenerem tylko kadry A, ale chcę też myśleć o całym systemie w Polsce. Nie patrzę też w metrykę skoczków. Dzielę zawodników na złych albo dobrych. Przed nikim nie zamykam drzwi - przyznał 41-latek.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.