Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Lipiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Kongres ISIA - Kraków 2012

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

AktualnościDawid Kubacki mistrzem Polski na Wielkiej Krokwi!

27-10-2018
W sobotę, 27 października 2018 roku na Wielkiej Krokwi w Zakopanem rozegrane zostały Mistrzostw Polski Seniorów w skokach narciarskich. Byliśmy świadkami wspaniałej walki o medale krajowego czempionatu i oglądaliśmy dalekie skoki w wykonaniu reprezentantów Polski. Tego dnia zdecydowanie najlepszy okazał się Dawid Kubacki z klubu TS Wisła Zakopane, który w pięknym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski. Srebrny medal zdobył Piotr Żyła – reprezentant klubu WSS Wisła, który  do triumfatora stracił 6,5 punktu. Podium uzupełnił Kamil Stoch z klubu Eve-nement Zakopane.


W prawdziwie jesiennych warunkach i przy padającym deszczu skoczkowie narciarscy rywalizowali w Zakopanem w Mistrzostwach Polski Seniorów. Na starcie zobaczyliśmy 37 reprezentantów Polski, którzy tym samym zakończyli długi sezon letni.

Po złoto krajowego czempionatu sięgnął Dawid Kubacki, który oddał dwa najlepsze skoki w konkursie i tym samym mógł cieszyć się ze zwycięstwa w Zakopanem. 28-latek w pierwszej serii uzyskał 135,5 metra, natomiast w rundzie finałowej po fantastycznym locie wylądował jeszcze o metr dalej. – To były solidne skoki. Bardzo się cieszę, że sędziowie dobrze ocenili moje próby, bo całe lato pracowałem nad jakością moich skoków, a co za tym idzie nad stylem. Fajnie, że docenili tę moją pracę – ocenia świeżo upieczony mistrz Polski. – Cieszę się, że pozytywnym akcentem zakończyłem to "lato". To doda mi pewności siebie przed zimą – dodaje. – Tor lodowy był dobrze przygotowany. Mimo deszczu nie rozpłynął się i utrzymał się w takim stanie, w jakim powinien być – chwali organizatorów najlepszy zawodnik sobotniego konkursu.

Tytuł wicemistrza Polski wywalczył Piotr Żyła, który oddał skoki na odległość 133 oraz 136,5 metra.

Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów został Kamil Stoch, który w pierwszej serii wylądował na 130 metrze, natomiast w finale uzyskał 134,5 metra. – Cieszę się, bo oddałem dwa dobre skoki, choć ostanie tygodnie były bardzo intensywne. Solidnie pracowaliśmy dużo nad motoryką i czuć było zmęczenie. Teraz trzeba poszukać trochę świeżości – opowiada uśmiechnięty Kamil Stoch. – Jestem w dobrej dyspozycji fizycznej, ale jeżeli organizm nieco odpocznie, to wówczas do tego dojdzie jeszcze dobra technika. Wtedy z niecierpliwością będę czekał na pierwszy start w Pucharze Świata – dodaje brązowy medalista Mistrzostw Polski. – Szczególnie dobrze skakał w sobotę Dawid. Myślę, że sam się chyba zdziwił. Piotrek super skakał natomiast całe lato. W ostatnich tygodniach też skakał zdecydowanie najlepiej z nas. Ja z kolei staram się robić swoje krok po kroku. Wielkie brawa należą się organizatorom, bo lodowe tory najazdowe były - mimo deszczu - świetnie przygotowane – podsumowuje reprezentant klubu Eve-nement Zakopane.

Tuż za podium uplasował się klubowy kolega Kamila Stocha – Stefan Hula (130 i 132,5 m). Na piątym miejscu rywalizację ukończył Jakub Wolny (126,5 i 136,5 m). Natomiast szóstą pozycje wywalczył Klemens Murańka (128,5 i 131,5 m).

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.