Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Forum Nordicum w Szklarskiej Porębie 2015

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Przygotowania do inauguracji PŚ w Wiśle zgodnie z harmonogramem

06-11-2017
Za niespełna dwa tygodnie skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle ożyje, a tysiące kibiców z Polski i nie tylko będą mogli obejrzeć pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Inauguracyjne konkursy odbędą się w dniach 18-19 listopada. O przygotowaniach do tego wydarzenia opowiada dyrektor zawodów Pucharu Świata w Wiśle Andrzej Wąsowicz.

Decyzja o tym, że Wisła zainauguruje sezon skoków narciarskich 2017/2018 zapadła w ostatnich dniach maja w słoweńskim Portoroż. To pierwszy raz w historii, gdy otwierające sezon zawody odbędą się w naszym kraju. By wszystko, w trakcie rywalizacji sportowej, przebiegało jak najlepiej na skoczni w Wiśle dokonano modernizacji i zamontowano mrożone tory najazdowe. Prace trwały od połowy września. Wszystkie przygotowania do inauguracyjnych konkursów idą zgodnie z planem, choć warunki pogodowe nie w pełni im sprzyjają. - Wszystkie przygotowania idą zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem. Nie do końca wszystko przebiega płynnie, gdyż pogoda nam się trochę nie dopasowała do naszych założeń i musimy poświęcić więcej czasu na naśnieżenie obiektu – informuje Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle.

Organizatorzy pierwszego z dwóch polskich weekendów z Pucharem Świata w tym sezonie przygotowani są niemal na wszystko, także na złą pogodę. - Mamy przygotowane pewne warianty. Nie mamy jedynie przygotowanego rozwiązania w przypadku zbyt silnego wiatru. Myślę, że z całą resztą sobie poradzimy – zapewnia Wąsowicz.


Do inaugurującego sezon skoków narciarskich weekendu przygotowują się nie tylko organizatorzy, a przede wszystkim sami zawodnicy, przed którymi wyjątkowy sezon. Do miasta Adama Małysza przybędą sportowcy z rekordowej liczby krajów. - W Wiśle padnie kolejny rekord. W naszych zawodach wystartują reprezentanci 18 państw, a 79 zawodników zapowiedziało już na dzień dzisiejszy swoje przybycie – mówi Andrzej Wąsowicz. Do Wisły przybędą także rzesze fanów skoków narciarskich z Polski i nie tylko. Każdego dnia zmagania wiślańskie zmagania obserwować będzie komplet publiczności, a bilety na to wydarzenie rozeszły się jak ciepłe bułeczki. - Sprawa biletów nie istnieje już od dawna, nie ma ich w sprzedaży. Na miesiąc przed imprezą nie było już nawet jednego biletu – stwierdza Prezes ŚBZN. Pula biletów wynosiła 8000 na każdy dzień. Równie szybko rozeszły się też wejściówki na eliminacje. Przybyli na skocznię kibice na brak atrakcji nie będą mogli narzekać. -  Szykujemy coś specjalnego na weekend inaugurujący sezon w Pucharze Świata, ale na tę chwilę nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów. Bliżej zawodów przedstawimy kibicom przygotowane przez nas atrakcje. Mogę już jednak powiedzieć, że w Wiśle zorganizowana zostanie Strefa Kibica – mówi Andrzej Wąsowicz.


W piątek, 17 listopada, na godz. 16:00 zaplanowano oficjalny trening, w czasie którego zawodnicy oddadzą dwa skoki. O godz. 18:00 odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę rywalizować będą drużyny. Seria próbna wystartuje o godz. 15:00, start pierwszej rundy konkursowej zaplanowany jest godzinę później. Niedziela będzie dniem zmagań indywidualnych. Do serii próbnej skoczkowie przystąpią o godz. 14:00, natomiast konkurs wystartować ma godzinę później.

Źródło: Danuta Rękawica / Biuro Prasowe Pucharu Świata Wisła 2017
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.