Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Sprawozdawczo-Statutowy Zjazd PZN 2011

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

Maciej Kot na celowniku Koreańczyków z południa [PRIMA APRILIS]

01-04-2017
Niedawna wizyta w Krakowie Ambasadora Korei Południowej miała znacznie dalej idące konsekwencje niż jedynie prezentację przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Po konferencji prasowej w Teatrze Słowackiego rozmowy przeniosły się do siedziby Polskiego Związku Narciarskiego, gdzie zapadło porozumienie dotyczące zmiany obywatelstwa przez naszego skoczka narciarskiego Macieja Kota. W kolejnym sezonie będzie startował w barwach biało-czerwonej, ale także i niebiesko-czarnej flagi Korei Południowej, organizatora igrzysk w Pjongczang.

Korea Południowa szykuje się do organizacji pierwszych w historii tego kraju zimowych igrzysk olimpijskich. O ile w łyżwiarstwie sportowcy z tego kraju prezentują się bardzo dobrze, o tyle w pozostałych zimowych dyscyplinach Koreańczycy potrzebują wzmocnień. Jak wiadomo od kilku miesięcy w Pjongczang w barwach Korei zaprezentują się m.in. rosyjscy biatloniści Anna Frolina, Aleksander Starodubiec i Jekaterina Awakumowa, saneczkarka z Niemiec Aileen Frisch, łyżwiarze figurowi Rosjanin Kirił Minow i Amerykanin Alexander Gamelin. Najwięcej nowych twarzy pojawiło się w ekipie hokejowej – aż pięciu sportowców z Kanady wystąpi pod flagą Korei Południowej.

Koreańczycy postanowili także wzmocnić ekipę w narciarstwie klasycznym, w którym do tej pory nie udało im się odnosić żadnych sukcesów. Skoki narciarskie to sport indywidualny, ale Korea Południowa bardzo liczy też na medal drużyny, w związku z czym Maciej Kot nie będzie jedynym zawodnikiem, który zmieni narodowość. Rozmowy trwały kilka miesięcy i spośród wszystkich to właśnie najpopularniejszy polski skoczek w Korei Południowej najdłużej wahał się, czy opuścić Polskę, w barwach której w tym sezonie odniósł przecież tak wspaniałe sukcesy.

Niestety dla nas – zdecydował, że podejmuje to wyzwanie i tym samym dołączy do szukającego dla siebie na nowo miejsca w świecie skoków narciarskich Austriaka Gregora Schlierenzauera oraz zawodników, którzy do tej pory nie mieli szans, by wraz ze swoją drużyną świętować miejsca na podium - Francuza Vincenta Descombes Sevoie i Kanadyjczyka MacKenzie Boyd-Clowesa. Wygląda więc na to, że w kolejnym sezonie Polakom przybędzie nowy rywal na drodze do triumfu w konkursie drużynowym w Pjongczang.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.