Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Pogrzeb Honorowego Członka PZN - Władysława Jagiełły

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Szymon Olek z plastronem Kamila Stocha z Bischofshofen Szymon Olek z plastronem Kamila...

Pomóżmy Szymonowi Olkowi - akcja charytatywna

12-01-2017
Szósta edycja akcji charytatywnej "Krzysiek Pomaga Pomagać" poświęcona jest pomocy 14-letniemu Szymonowi Olkowi, który w wieku 11 lat uległ ciężkiemu wypadkowi na skoczni narciarskiej. Od tego czasu Szymon walczy o lepsze życie. Wiele już osiągnął, ale dużo pracy jeszcze przed nim. Do tego potrzeba pieniędzy, których jego bliscy nie są w stanie zapewnić. Chłopca wspiera także Kamil Stoch, który oddał na aukcję plastron, w którym startował podczas treningów do ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen.

Stowarzyszenie „Krzysiek Pomaga Pomagać” zostało oficjalnie założone w 2013 roku, ale jego historia jest dłuższa. Jak opisują to organizatorzy akcji: „Nazwa bierze się z życia - jeden z nas (Krzyś Graczyk) miał kiedyś poważne kłopoty – udar mózgu w wieku 15 lat. Wtedy inni mu pomogli - w 2006 roku po raz pierwszy zorganizowano zawody narciarskie, z których dochód przeznaczono na rehabilitację Krzysia. W roku następnym rzecz powtórzono – i tak powstała tradycja corocznych „Zawodów dla Krzysia”. Przeprowadzono ich 6 edycji, ostatnią w roku 2011. Potem Krzysztof, który tymczasem cokolwiek stanął na nogi, chciał w jakiś sposób odwdzięczyć się za otrzymaną pomoc". Od 2012 roku akcja działa w nowej formule - to zawody narciarskie, koncert oraz aukcja.

Co roku pomoc niesiona jest potrzebującym, a w tym roku jest nim Szymon Olek, który doznał wypadku na skoczni narciarskiej w 2014 roku. Nieczęsto się zdarza, by upadek na tak małej skoczni pociągnął za sobą tak ogromne konsekwencje. Młody zawodnik, który miał już za sobą skoki na obiekcie 70-metrowym, upadł już po lądowaniu, mając kask na głowie. Szymon przeszedł szereg operacji w Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Lekarze odkładali próbę wybudzenia go ze śpiączki farmakologicznej z uwagi na bardzo poważny stan pacjenta. Następnie skoczek rozpoczął intensywną i bolesną rehabilitację, która kosztuje miesięcznie ok. 5000 zł. Rehabilitanci twierdzą, że szybko wraca do zdrowia. Na krótkich dystansach porusza się już samodzielnie. Chłopiec pracuje nad równowagą, wyprostowaną sylwetką, a przede wszystkim nad przywróceniem do życia, tak potrzebnej, lewej ręki.

Za stowarzyszeniem „Krzysiek pomaga pomagać” jest już Bieg Sylwestrowy w Krakowie, gdzie promowali tegoroczną akcję. 18 lutego 2017 roku na stokach ośrodka narciarskiego Suche koło Poronina odbędzie się slalom-gigant. Całość opłat startowych zostanie przekazana na pomoc Szymonowi.

Natomiast 25 lutego 2017 roku w hotelu Qubus w Krakowie odbędzie się koncert oraz aukcja. Całość wpływów z wejściówek oraz z licytacji zostanie przekazana na pomoc Szymonowi. Wśród licytowanych przedmiotów będzie m.in. plastron Kamila Stocha, w którym nasz najlepszy skoczek wystąpił 5 stycznia w serii treningowej w Bischofshofen, w przeddzień swojego podwójnego zwycięstwa – w konkursie w Bischofshofen i w 65. Turnieju Czterech Skoczni.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na:
http://krzysiekpomaga.org/

Zobacz zapowiedź 6. edycji akcji charytatywnej Krzysiek Pomaga Pomagać, przeznaczonej na pomoc Szymonowi Olkowi, który uległ wypadkowi na skoczni narciarskiej w 2014 roku:


Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.