Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN - Kraków, 01.07.2017

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

fot. Anna Karczewska / PZN fot. Anna Karczewska / PZN

Maciej Maciusiak ogłosił skład na MŚJ w Park City!

09-01-2017
Na przełomie stycznia i lutego w amerykańskim Park City rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. Po zawodach FIS Cup w Zakopanem trener Maciej Maciusiak podał pięcioosobowy skład kadry polskich skoczków na juniorski czempionat. Na zawody do Ameryki poleci pięciu zawodników Kadry Narodowej Młodzieżowej C w skokach narciarskich, czyli: Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Dawid Jarząbek, Bartosz Czyż i Tomasz Pilch.

Pierwsze zawody skoczków narciarskich podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Park City odbędą się 1 lutego 2017 roku, wtedy na skoczni HS-100 rozegrany zostanie konkurs o indywidualny tytuł mistrza świata juniorów. Dwa dni później na tym obiekcie zaplanowano zawody drużynowe. Zmagania juniorów zakończy konkurs drużyn mieszanych, który odbędzie się 5 lutego.

W składzie na tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów w dyscyplinie skoki narciarskie znalazło się pięciu reprezentantów Kadry Narodowej Młodzieżowej C. Trener Maciej Maciusiak powołał: Dominika Kastelika (1998) z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, Dawida Jarząbka (1999) z TS Wisły Zakopane, Pawła Wąska (1999), Bartosza Czyża (1999) i Tomasza Pilcha (2000) - wszyscy trzej z klubu WSS Wisła.

Razem z zawodnikami do Park City polecą: trener główny Maciej Maciusiak, asystent Wojciech Topór, serwismen Kamil Skrobot, fizjoterapeuta Daniel Kwiatkowski, lekarz Aleksander Winiarski oraz Adam Małysz – Dyrektor Reprezentacji Polski.

Maciej Maciusiak wybrał pięciu najlepszych zawodników, którzy polecą na Mistrzostwa Świata Juniorów, w tym składzie zabrakło Łukasza Bukowskiego: - Na razie jesteśmy w okresie przygotowawczym i do Mistrzostw Świata Juniorów mamy jeszcze praktycznie miesiąc czasu, ale tak wychodzi, że do Ameryki nie poleci Łukasz Bukowski. Łukasz cały czas idzie do przodu, ale jest bardzo nierówny i to było widać na  zawodach oraz na treningach. Sam osobiście z nim rozmawiałem i on wie jak było, więc myślę, że jest to decyzja sprawiedliwa i jadą po prostu najlepsi - informuje trener Maciej Maciusiak. Jak podkreśla szkoleniowiec naszych juniorów, w kadrze nie ma jednego lidera. - Trudno powiedzieć, kto jest liderem grupy, bo musimy mieć na uwadze to, że Mistrzostwa Świata Juniorów są rozgrywane na skoczni normalnej, czyli K-90. A na tych obiektach poziom jest dosyć wyrównany. Z wyników zawodów teraz wychodzi, że obecnie najlepiej prezentują się Paweł Wąsek i Dominik Kastelik, ale na treningach tak nie jest. Chodzi nam o to, żeby zawodnicy przenosili skoki z treningów na zawody. Poza tym skoki zależą również od dyspozycji dnia - podkreśla Maciusiak. - Na miejscu, po treningach wybierzemy najlepszą czwórkę, która powalczy w zawodach. Teraz doszedł do siebie Dawid Jarząbek i idzie mu coraz lepiej, dlatego w Park City będzie walka o miejsce w drużynie. Tak jak powiedziałem wcześniej - jest to grupa wyrównana, szczególnie pokazują to na treningach, bo w zawodach jeszcze nie wszystkim to wychodzi - dodaje.

Na zawody do Park City poleci pięciu młodych zawodników, a najmłodszy z tej grupy jest 16-letni Tomasz Pilch. Na miejscu polska ekipa będzie jedną z młodszych, jeśli nie najmłodszą drużyną, która powalczy w najważniejszych w sezonie zawodach dla juniorów. - Jest to bardzo młody zespół i na Mistrzostwa Świata Juniorów chłopaki jadą na pewno po naukę, ale przez tych kilka miesięcy wykonali kawał dobrej roboty i na pewno będziemy się starali, aby pokazali wszystko, co najlepsze. Na zawodach nikt nie będzie od nich wymagał super wyników, czyli złotych medali. Ale to jest taka impreza, w której liczą się właśnie medale i myślę, że w konkursie drużynowym, przy dobrych skokach, stać nas będzie na walkę o brązowy medal - opowiada o celach trener Kadry Narodowej Młodzieżowej C. Nasi skoczkowie wkraczają w ostatnią fazę przygotowań do juniorskiego czempionatu. - Część zawodników będzie jeszcze startowała w zawodach Pucharu Kontynentalnego, to nie jest jeszcze potwierdzone, ale pojedziemy do Garmisch-Partenkirchen i to będą nasze ostatnie zawody, w których wystartujemy. Następnie od 22-26 stycznia będziemy mieli zgrupowanie albo w Szczyrku, albo w Ramsau w zależności od pogody. Na sam koniec będziemy jeszcze dopasowywali sprzęt, bo szykujemy coś ekstra, więc będziemy testowali sprzęt tutaj w kraju i do Park City pojedziemy na pewno już gotowi - podsumowuje trener Maciusiak.


Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.