Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Listopad 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Spotkanie przedstawicieli PM-International ze skoczkami narciarskimi

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności


Informacja dotycząca modernizacji Wielkiej Krokwi. Spotkanie PZN-TZN-ZSMS Zakopane

18-10-2016
W poniedziałek, 17 października Apoloniusz Tajner - Prezes PZN oraz Adam Małysz - Dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN spotkali się z Sebastianem Danikiewiczem - Dyrektorem Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem i zapoznali się ze stanem modernizacji Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Na chwilę obecną wybetonowany jest profil rozbiegu skoczni z kątem nachylenia progu skoczni wynoszącym 11 stopni, a od czwartku rozpocznie się montaż torów lodowych wraz z założeniem schodów po obu stronach rozbiegu, burt bezpieczeństwa i zamontowanego w nich oświetlenia. Prace montażu torów lodowych zajmą od trzech do czterech tygodni i zostaną zakończone w tym terminie bez względu na warunki pogodowe. Po zakończeniu prac odbędzie się inspekcja przedstawicieli Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i po stwierdzeniu zgodności wykonania z projektem, natychmiast zostanie wydana homologacja FIS z ważnością do kwietnia 2017 roku.

Trener Stefan Horngacher i wszystkie Kadry Narodowe w skokach narciarskich czekają na możliwość oddania skoków na Wielkiej Krokwi. Pierwszy test w zawodach skocznia przejdzie w dniu 26 grudnia 2016 roku – będą to Mistrzostwa Polski Seniorów, rozgrywane w ramach Konkursu Świątecznego.

W 2017 roku zostanie przeprowadzona druga część modernizacji Wielkiej Krokwi, czyli przebudowa profilu zeskoku wraz z zamontowaniem nowego igelitu i nowych burt bezpieczeństwa. Po wykonaniu tych prac FIS wyda homologację docelowo na pięć kolejnych lat.

Również w poniedziałek, 17 października o godzinie 11:00 w siedzibie Tatrzańskiego Związku Narciarskiego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli kierownictwo TZN wraz z trenerami klubowymi, kierownictwo ZSMS Zakopane wraz z trenerami oraz przedstawiciele PZN – Prezes Apoloniusz Tajner i Dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej Adam Małysz. Omówiono zasady współpracy między TZN a ZSMS Zakopane w zakresie szkolenia narciarzy pochodzących z podhalańskich klubów, którzy jednocześnie są zawodnikami TZN i ZSMS. W najbliższym czasie dojdzie do podpisania stosownej umowy o współpracy między ZSMS Zakopane, TZN i PZN, regulującej wszystkie zagadnienia.
Źródło: Apoloniusz Tajner, Prezes PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.