Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZN 2014

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

(fot. Anna Karczewska / PZN) (fot. Anna Karczewska / PZN)

Damian Skupień trzeci w zawodach Carpath Cup w Szczyrku

08-07-2016
Reprezentantki Rosji oraz skoczkowie z Japonii zdominowali piątkową rywalizację w zawodach Carpath Cup w Szczyrku. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Anna Shpyneva, natomiast u mężczyzn najlepszy okazał się Yuken Iwasa. Najlepszy wyniki z reprezentantów Polski osiągnął Damian Skupień z klubu TS Wisła Zakopane, który w piątek stanął na najniższym stopniu podium.

Piątkowy konkurs na skoczni HS-77 w Szczyrku zakończył rywalizację w pierwszych w tym sezonie zawodach z cyklu Carpath Cup. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Rosjanka Anna Shpyneva, która po pierwszym skoku na odległość 69 metrów zajmowała dopiero szóste miejsce, jednak w drugiej serii skoczyła 71 metrów i tym samym zapewniła sobie wygraną. Tuż za nią uplasowały się jej rodaczki Glafira Noskova (67,5 i 69,5 m) oraz Maria Aleksandrova (68 i 70 m). Po pierwszej serii bliska drugiego zwycięstwa w zawodach Carpath Cup była Anna Twardosz. Reprezentantka Polski skoczyła zdecydowanie najdalej (73 m) i aż o prawie siedem punktów wyprzedzała drugą zawodniczkę. Niestety w finale Polka zepsuła swój skok, uzyskała 63 metry i tym samym ukończyła konkurs na siódmej pozycji.

Pod nieobecność podopiecznych Macieja Maciusiaka w zmaganiach mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Yuken Iwasa. Japończyk dwukrotnie lądował najdalej (78,5 i 73 m) i swojego rodaka Rikiego Kuritę (74,5 i 69,5 m) wyprzedził o 16,5 punktu. Trzecie miejsce wywalczył najlepszy z Polaków - Damian Skupień, który skakał dzisiaj 73 i 68,5 metra. - Bywały lepsze zawody w moim wykonaniu. Cały czas mam skoki spóźnione, niestety nie mogę trafić w próg i to jest największy mój błąd. Pracuję nad poprawą tego elementu, jednak nie jest to takie proste, ponieważ od początku skakania mam z tym problem - wyjaśnia zawodnik TS Wisły Zakopane. - Dzisiaj wiatr na pewno rozdawał karty, kto miał szczęście ten odleciał, ale większość zawodników miała równe warunki - dodaje. - Można powiedzieć, że w pierwszej serii miałem szczęście do warunków, natomiast przy drugim skoku były one już gorsze - ocenia Damian Skupień. Pierwsze zawody Carpath Cup w Szczyrku 17-latek ukończył na 11. miejscu. - Zdecydowanie bardziej jestem zadowolony z dzisiejszego konkursu niż z tego czwartkowego, ponieważ lepiej skoczyłem i dalej udało się wylądować - kontynuuje uczeń SMS Szczyrk. - Zdecydowałem się przenieść do Szczyrku, ponieważ obiekty są tutaj lepsze i jest gdzie trenować. Poza tym bardzo lubię skakać na tych skoczniach. W sobotę czekają mnie kolejne zawody, tym razem z cyklu FIS Cup. Chciałbym jutro znaleźć się w „30” i zdobyć jakieś punkty - podsumowuje 17-latek.

>>>FOTORELACJA<<<


Pełne wyniki:

Konkurs mężczyzn
Konkurs kobiet
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.