Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN 2016

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

MP w Wiśle: Żyła ze złotym medalem Mistrzostw Polski!

23-12-2014
Bezapelacyjnym zwycięzcą Konkursu Świątecznego Mistrzostw Polski w Wiśle-Malince został Piotr Żyła. Reprezentant KS Wisła w Wiśle w obu seriach oddał najdłuższe skoki i tym samym wygrał z przewagą aż 35,1 punktu! Srebrny medal wywalczył doskonale spisujący się zawodnik Kadry Juniorów Adam Ruda, który na półmetku zawodów zajmował dopiero dziesiąte miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro.

Na starcie pierwszej serii konkursowej rozgrywanej w ramach Konkursu Świątecznego Mistrzostw Polski na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince pojawiło się 52 zawodników. Już na półmetku rywalizacji zdecydowanie najlepiej prezentował się Piotr Żyła. Wiślanin po skoku na odległość 125,5 metra miał przewagę aż 16 punktów i tym samym mógł spokojnie podejść do skoku finałowego. Drugie miejsce po pierwszej serii zajmował Maciej Kot (115,5 metra), a zaledwie 0,9 punktu tracił do niego Dawid Kubacki (115 metra).

Pomimo niesprzyjających warunków wietrznych udało się rozegrać serię finałową. Ponownie  najdłuższy skok oddał Piotr Żyła. Wiślanin był jedynym zawodnikiem, który lądował poza granicą 130 metrów. Żyła skokiem na odległość 131,5 metra powiększył swoją przewagę do 31,5 punktu i tym samym zapewnił sobie pewne zwycięstwo w konkursie. Bardzo dobry skok oddał w drugiej rundzie rywalizacji Adam Ruda, który po pierwszej serii zajmował dopiero dziesiątą lokatę. W finale reprezentant Kadry Juniorów wylądował na 127 metrze, dzięki czemu awansował na drugie miejsce. Warto wspomnieć, że Adam Ruda jest pierwszym zawodnikiem z Podkarpacia, który wywalczył medal Mistrzostw Polski. Awans w klasyfikacji zaliczył także Jan Ziobro, który na półmetku rywalizacji był siódmy. W finale uzyskał 122,5 metra i tym samym stanął na najniższym stopniu podium w Konkursie Świątecznym o mistrzostwo Polski.

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, ale najważniejsze, że skoki były takie, na jakie mnie stać. Były takie normalne, bez większego napięcia, były to moje skoki – ocenia świeżo upieczony mistrz Polski. – Warunki jak na taką temperaturę były super, bo przy plus 10 stopniach. Czasami latem skaczemy w chłodniejszych warunkach. Wiadomo, że podczas drugiej serii tory się topiły, ale przy tej temperaturze to i tak było dobrze i fajnie, że udało się organizatorom zorganizować mistrzostwa – cieszy się Piotr Żyła. – Wiadomo, że w Mistrzostwach Polski presja jest troszeczkę mniejsza. W Engelbergu sobie nie poradziłem, tu natomiast skoncentrowałem się na tym, nad czym zwykle się koncentruję, czyli żeby oddać swoje dobre skoki. Chciałem skoczyć normalnie, nic więcej i to się udało – podsumowuje zawodnik KS Wisła w Wiśle.

To był trudny dzień dla Adama Rudy, ponieważ na treningach i w serii próbnej trzykrotnie przewracał się podczas swoich skoków. Zakończył się jednak znakomicie: srebrnym medalem, pierwszym w jego karierze. Podczas zawodów czekał go gorący doping rodziny i przyjaciół z Dydni.  – Jak widać ten doping mnie poniósł. Cieszę się z medalu. Ten drugi skok był na pewno dobry, a pierwszy troszkę z limitem i ze strachem, bo miałem trzy upadki dzisiaj przed zawodami, dlatego cieszę się bardzo, że udało mi się podnieść i że konkurs mi wyszedł – cieszy się wicemistrz Polski.

Na najniższym stopniu podium stanął Jan Ziobro. – Jeszcze trochę brakuje tym skokom, jednak jutro mamy jeszcze tutaj trening i będziemy się starać, żeby jak najlepiej skakać na Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszy skok był trochę krótki, drugi nieco lepszy, jednak do takich dobrych skoków, na które mnie stać, brakuje  jeszcze bardzo wiele. Warunki były ciężkie, wiatr był ciągle z tyłu, woda w torach płynęła, ale wszyscy mieli tak samo, także tutaj nie ma co narzekać– ocenia swój występ brązowy medalista Mistrzostw Polski.

>> FOTORELACJA <<

Źródło: Anna Karczewska / PZN + Dominika Horczak / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.