Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Gala Olimpijska w PKOl-u - sobota, 14.04.2018

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

Piotr Żyła Letnim Mistrzem Polski Seniorów!

11-10-2014
Piotr Żyła bezapelacyjnie zwyciężył w dzisiejszym konkursie i został nowym Letnim Mistrzem Polski. Wicemistrzostwo wywalczył Kamil Stoch, który do triumfatora stracił pięć punktów, natomiast brązowym medalistą Mistrzostw Polski w skokach narciarskich rozgrywanych na skoczni Skalite w Szczyrku został Bartłomiej Kłusek.

Na starcie pierwszej serii konkursowej rozgrywanej w ramach Mistrzostw Polski Seniorów na skoczni Skalite w Szczyrku HS 106 pojawiło się 54 zawodników. Najlepszym wśród nich okazał się reprezentant Klubu Sportowego Wisła w Wiśle Piotr Żyła, który wylądował na 106 metrze. Na drugim miejscu znajdował się zawodnik klubu Eve-nement Kamil Stoch. Mistrz Świata uzyskał taką samą odległość co wiślanin (106 metra), jednak otrzymał niższe noty za styl. Trzecią pozycję zajmował Bartłomiej Kłusek (LKS Klimczok Bystra), który uzyskał w swojej próbie 100,5 metra.

W serii finałowej ponownie najlepszy okazał się zawodnik KS Wisła w Wiśle Piotr Żyła, który tym razem wylądował metr bliżej (105m). Wicemistrzem Polski został najbardziej utytułowany wśród startujących, Kamil Stoch. Mistrz Olimpijski w drugiej próbie osiągnął odległość 103,5 m. Podium uzupełnił 21-letni zawodnik kadry B Bartłomiej K łusek, który podczas drugiego skoku wylądował na 104 metrze. Czwarte i piąte miejsce zajęli kolejno Maciej Kot z AZS-u Zakopane (99 i 99m) i Dawid Kubacki reprezentujący Towarzystwo Sportowe Wisła Zakopane (100 i 96,5m).

– Bardzo się cieszę ze zwycięstwa i ze skoków, które tutaj oddałem. Widać w tych skokach, że są one bardzo dobre i stabilne. To jest w sumie najważniejsze, że są one stabilne, z tym zazwyczaj miałem największe problemy – tłumaczy Piotr Żyła. – Całe to lato było dla mnie bardzo udane. Wszystkie skoki, również te treningowe, były naprawdę dobre i na wysokim poziomie. Oby do zimy i się cieszyć! – dodaje świeżo upieczony mistrz Polski.

– Piotrek ma bardzo dobry sezon letni i cieszę się, że w siebie uwierzył i te starty na pewno mu pomogą w dalszej realizacji samego siebie, bo Piotrek potrzebował takiego sezonu. Ja się bardzo cieszę, że poziom naszych zawodów się podnosi, a ja przy tym muszę się dodatkowo mobilizować, żeby móc wygrywać z kolegami – opowiada Kamil Stoch. – To lato było dla mnie oddechem po tym wszystkim, co stało się ostatniej zimy i nie ukrywam, że było to dla mnie ciężką próbą. Moim celem nie był cykl FIS Grand Prix, tylko przygotowanie się do kolejnej zimy i uważam, że udało się to wszystko zrealizować – podsumowuje wicemistrz Polski.

– Wiedziałem, że będzie dobrze, bo już na treningach mi się tu dość fajnie skakało. Moje skoki były coraz lepsze. W sumie jestem zadowolony i fajnie zakończył się dla mnie sezon letni – stwierdził Bartłomiej Kłusek. – Z początku lata z moją formą było średnio, zresztą cały ten sezon letni nie był dla mnie za bardzo udany, bo skoki były średnie, a wyniki w Pucharze Kontynentalnym nie były zadowalające. Teraz jest już coraz lepiej. Moje skoki są coraz lepsze, co dobrze rokuje przed zimą. Oczywiście, mam jeszcze dużo do poprawy, bo to nie są idealne skoki. Są jednak dobre, są metry i o to chodzi – dodaje brązowy medalista. 

Przed ceremonią dekoracji najlepszej trójki Mistrzostw Polski w skokach narciarskich, nagrodzony został również Jakub Wolny, który otrzymał z rąk Agnieszki Baczkowskiej puchar za wygranie klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego.
Źródło: Marcelina Skubis / PZN + Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.