Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Gala Olimpijska w Warszawie - 03.04.2014

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN fot. Alicja Kosman / PZN

Magdalena Pałasz ze złotym medalem LMP Kobiet!

11-10-2014
W pierwszym w historii skoków narciarskich konkursie Letnich Mistrzostw Polski Kobiet zwycięstwo odniosła Magdalena Pałasz. Srebro wywalczyła Joanna Szwab, a brąz - czternastoletnia Kinga Rajda.

O 10:55 na skoczni HS-77 w Szczyrku-Skalitem rozpoczęła się pierwsza seria historycznego konkursu Letnich Mistrzostw Kobiet w skokach narciarskich. Do walki o medal przystąpiło trzynaście zawodniczek. W pierwszej rundzie najlepiej zaprezentowała się Magdalena Pałasz, która lądowała najdalej zarówno w pierwszej rundzie, jak i serii finałowej. Reprezentantka klubu UKS Sołtysianie Stare Bystre skokami na odległość 70,5 metra oraz 71 metrów i łączną notą 219,8 punktu pewnie wyprzedziła drugą Joannę Szwab (62,5 metra i 61,5 metra oraz 184,8 punktu). Brązowy medal wywalczyła dziś czternastoletnia Kinga Rajda. Zawodniczka występująca w barwach klubu SSR LZS Sokół Szczyrk uzyskała dziś 59,5 metra oraz 60,5 metra

Wśród najlepszych zawodniczek znalazły się jeszcze: Anna Twardosz (136,7 punktu), Marcelina Herzyk (132,6 punktu) oraz Kamila Karpiel (128,4 punktu).

– Jestem naprawdę bardzo zadowolona z dzisiejszych zawodów i cieszę się, że zapisałam się w historii jako pierwsza zawodniczka, która zdobyła mistrzostwo Polski kobiet w skokach narciarskich. Mam nadzieję, że to wydarzenie przyczyni się do rozwoju skoków narciarskich kobiet w naszym kraju i teraz coraz więcej dziewczyn w Polsce będzie skakało i tym samym ten poziom skoków będzie coraz wyższy – opowiada zadowolona Magdalena Pałasz. – Jestem zadowolona z tego, co pokazałam na skoczni, jednak muszę przyznać, że lądowanie nie do końca mnie satysfakcjonowało, stąd moja złość po pierwszym ze skoków. Po prostu wiem, że mogło być lepiej, ale mimo wszystko bardzo się cieszę – dodaje złota medalistka Mistrzostw Polski.

– Mimo wszystko jestem zadowolona, bo na treningach szło mi dużo gorzej, a dzisiaj w zawodach choć troszkę udało mi się polepszyć te skoki. Może nie są jeszcze super, ale cieszę się, że idą one w dobrym kierunku. Z treningu na treningu czuję się coraz lepiej i mam nadzieję, że do zimy uda mi się wszystko poprawić – stwierdza Joanna Szwab. – Bardzo fajnie, że odbyły się dzisiaj pierwsze Mistrzostwa Polski kobiet, bo wszystkie mogłyśmy się pokazać w zawodach tej rangi i mam nadzieje, że dzięki temu skoki kobiet pójdą jeszcze bardziej do przodu – tłumaczy wicemistrzyni.

– Dzisiejszy występ nie był do końca fascynujący, ponieważ moje skoki nie były tak pozytywne jak w treningach, czy chociażby w ostatnich zawodach, ale w sumie bardzo się cieszę z tego trzeciego miejsca – stwierdza Kinga Rajda. – W pierwszym skoku za wcześnie odbiłam się z progu, natomiast drugi nieco przypóźniłam – ocenia 13-latka.


Źródło: Dominika Horczak / PZN + Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.