World Snow Day - Zakopane, 22 stycznia 2012r.

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Polacy najlepsi w klasyfikacji generalnej FIS Carpath Cup

26-09-2014
Dobiegł końca tegoroczny cykl FIS Carpath Cup w skokach narciarskich. Dwa konkursy w Szczyrku i dwa w Rasnovie wyłoniły zwycięzców indywidualnej i drużynowej klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn. Reprezentacja Polski okazała się najlepsza wśród mężczyzn, a w klasyfikacji kobiet nasza drużyna uplasowała się na drugiej lokacie. Na podium "generalki" znalazła się także indywidualnie Kinga Rajda, zajmując drugie miejsce. Natomiast w dzisiejszych zawodach zwyciężyli reprezentanci Rumunii - Robert Valentin Tatu i Daniela Haralambie.

Ostatni w tym sezonie konkurs FIS Carpath Cup w skokach narciarskich mężczyzn wygrał Rumun Robert Valentin Tatu, oddając dwa udane (67,5 i 66 m), a przede wszystkim dobre stylowo skoki, dzięki którym o 0,8 punktu wyprzedził swojego rodaka Stefana Valentina Blegę (66 i 68 m). Trzecie miejsce zajął kolejny z reprezentantów Rumunii Robert Buzescu Purice (66,5 i 66,5 m).

W czołowej szóstce - na piątym miejscu znalazł się przedstawiciel naszego kraju - Dominik Kastelik, który uzyskał dzisiaj 63 i 65,5 metra. W zawodach sklasyfikowano także trzech innych Polaków - Tymoteusz Urbaś uplasował się na ósmej pozycji (62,5 i 62,5 m), Krystian Kołodziej był jedenasty (60 i 63,5 m), a Paweł Wąsek zajął 13. miejsce (59 i 55,5 m).

Pełne wyniki - konkurs mężczyzn

Wśród pań triumfowała Daniela Haralambie z Rumunii, która dotknęła nartami zeskoku na 60,5 i 62,5 metrze. Haralambie o 15,9 punktu wyprzedziła drugą Carinę Alexandrę Militaru (Rumunia), która skoczyła 58 i 59 metrów. Na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Rumunek Bianca Elena Stefanuta (57,5 i 54,5 m).

Do czołowej szóstki wskoczyły dwie Polki - Anna Twardosz była piąta (56,5 i 56,5 m), a Kinga Rajda zajęła szóste miejsce (57,5 i 51,5 m). Na ósmej pozycji sklasyfikowano Joannę Kil (51 i 49,5 m), a Kamila Karpiel była dziewiąta (49,5 i 47,5 m).

Pełne wyniki - konkurs kobiet

W zawodach gościnnie wystąpili reprezentanci Japonii i Szwecji, jednak zgodnie z regulaminem FIS Carpath Cupu ich miejsca nie zostały uwzględnione na listach wyników oficjalnych (stąd przy ich nazwiskach brak zajętej lokaty).

Po dwóch konkursach w Szczyrku i dwóch w Rasnovie dobiegł końca tegoroczny cykl FIS Carpath Cup. Dzięki dobrej postawie naszych skoczków i skoczkiń, zwłaszcza w Szczyrku, w czołówce klasyfikacji generalnej znaleźli się reprezentanci Polski. Wśród pań drugie miejsce zajęła Kinga Rajda, a czwarta była Anna Twardosz, natomiast w męskiej klasyfikacji czwartą lokatę zajął Dawid Jarząbek, piąty był Dominik Kastelik, a szósty Paweł Gut. Polska wygrała klasyfikację narodów wśród mężczyzn, a wśród kobiet zajęła drugie miejsce.

Klasyfikacja generalna kobiet:

1. Carina Alexandra Militaru - 360 pkt.
2. Kinga Rajda - 236 pkt.
3. Bianca Elena Stefanuta - 235 pkt.
4. Anna Twardosz i Daniela Haralambie - 180 pkt.