Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Grudzień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Piknik "Ćwicz z Mistrzem"

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

wszystkie fot. Katarzyna Koczwara / PZN wszystkie fot. Katarzyna Koczwara...

Trwa remont skoczni w Wiśle Malince

28-04-2014
Od kilku dni na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince trwają prace remontowe. Wymienione zostaną drewniane elementy znajdujące się pod igelitem na zeskoku obiektu HS-134. – Centralny Ośrodek Sportu zobowiązał się, że do 15-20 maja uszkodzone elementy będą naprawione. Dlatego też myślę, że przy pomocy naszej i pracowników PZN skocznia będzie gotowa tuż przed rozpoczęciem przez nasze kadry sezonu przygotowawczego – uspokaja Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzej Wąsowicz.  

Po sezonie zimowym 2013/2014 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince zauważono nierówności znajdujące się w ostatniej części zeskoku, od 145 metra. - Zdjęliśmy igelit z tejże części skoczni i stwierdziliśmy bardzo duże zniszczenie podbudowy drewnianej. W związku z tym ściągnąłem komisję i osoby z Centralnego Ośrodka Sportu, który jest właścicielem obiektu, ponieważ my – Polski Związek Narciarski - tylko dzierżawimy skocznię. COS podjął się do 15-20 maja naprawy uszkodzonych elementów. Została już wyłoniona firma specjalistyczna i myślę, że przy pomocy naszej i pracowników PZN skocznia będzie gotowa tuż przed rozpoczęciem przez nasze kadry sezonu przygotowawczego. Jest to tylko remont, więc nie jest to duża inwestycja. Trzeba tylko wymienić pewne elementy podbudowy, tj. kanty, deski, a później będziemy montować igelit – zapowiada zarządzający skocznią Andrzej Wąsowicz.

Wiceprezes PZN ocenia, że remont jest konieczny z powodu użycia niewłaściwego drewna.  - Wzięto do ekspertyzy część zdemontowanych elementów drewnianych. Zastrzegam, że nie jestem inżynierem, tylko prawnikiem z wykształcenia. W mojej opinii, na tyle, na ile się znam, zastosowano niewłaściwe drzewo w tych elementach, ponieważ ten uszczerbek powstał wybiórczo w kilku miejscach. Te elementy wymagają naprawy i w ramach gwarancji zrobi to COS, mamy już z nimi podpisaną umowę – informuje.

Remont nie utrudnia zwiedzania obiektu przez turystów odwiedzających Wisłę. Skocznia jest otwarta codziennie (w tym także w zbliżający się długi weekend majowy), a wyciąg krzesełkowy na górę skoczni działa w godzinach 10:00 - 18:00.
Źródło: Alicja Kosman / PZN + Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.