Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

100 dni do Soczi - konferencja TVP

Szukaj w serwisie

PZN  »  Skoki  »  Aktualności

Aktualności

Tomasz Byrt (fot. Alicja Kosman / PZN) Tomasz Byrt (fot. Alicja Kosman /...

Tomasz Byrt odsunięty od kadry skoków narciarskich

22-08-2012
Informujemy, że zgodnie z decyzją Prezydium Polskiego Związku Narciarskiego zawodnik kadry młodzieżowej w skokach narciarskich Tomasz Byrt został zawieszony w prawach zawodnika kadry narodowej z powodu nierealizowania planu treningowego. PZN złożył również do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o odebranie Byrtowi stypendium sportowego.

Na mocy jednogłośnie przyjętej uchwały z dnia 10 lipca 2012 roku Prezydium Polskiego Związku Narciarskiego postanowiło zawiesić w prawach zawodnika kadry narodowej w skokach narciarskich Tomasza Byrta oraz wystąpić do Ministerstwa Sportu i Turystyki z wnioskiem o pozbawienie Tomasza Byrta stypendium sportowego.

Wicemistrz świata juniorów z konkursu drużynowego w Erzurum nie realizował planu treningowego kadry, pomimo wcześniejszych ostrzeżeń oraz upomnień wielokrotnie bez usprawiedliwienia opuszczał konsultacje szkoleniowe. Sztab szkoleniowy kadry młodzieżowej zwrócił się więc do Prezydium PZN z prośbą o podjęcie stosownej decyzji w sprawie zawodnika.

- Tomek rozpoczął przygotowania do sezonu w maju podczas zgrupowania w Szczyrku. Później podczas tygodnia przerwy między zgrupowaniami miał trenować w klubie oraz z nami podczas konsultacji, jednak nie pojawił się na nich. Otrzymał ostrzeżenie i zadeklarował, że zdarzyło się to po raz ostatni. Potem jednak wielokrotnie opuszczał konsultacje i zgrupowania. Gdy rozpoczynaliśmy sezon, jasno powiedzieliśmy zawodnikom jakich zachowań nie będziemy tolerować. Zgłosiliśmy więc sprawę do Prezydium PZN i ono zdecydowało o odsunięciu Byrta od kadry - wyjaśnia trener kadry młodzieżowej Robert Mateja.

Tomasz Byrt nie trenuje ani w kadrze, ani w klubie. - Nie mam żadnego kontaktu z Tomkiem, nie odbiera telefonów od nikogo, nawet od kolegów z kadry. Chłopcy byli też kilka razy u niego w domu, ale nigdy go nie zastali - tłumaczy Mateja. Żadnego kontaktu z Byrtem nie ma też jego klubowy trener Jan Szturc.
Źródło: Alicja Kosman / PZN
Najnowsze aktualności:

Komentarze użytkowników:
Autor:~Piotr   Data: 2012-08-26 21:11:43

Chłopakowi należy dać szansę, ale oprócz treningów Tomek musi pracować nad sobą. Potrzebna jest jego współpraca z psychologiem by miał motywację. Nie należy marnować jego talentu i go przekreślać.

Autor:~Fanka   Data: 2012-08-24 14:11:38

@piotr Do twoich zwidów i omamów już sie przyzwyczaiłam:)

Autor:~Fanka   Data: 2012-08-24 14:10:56

Mimo wszystko po tych wszystkich wypowiedziach zarówno Tomka jak i trenera ja bym mu dała jeszcze szansę.Ale postawiła bym mu twardy warunek, że będzie się stosował do poleceń trenerów, szczerze przyjdzie i porozmawia z nimi, zrozumie swój błąd i na poważnie zajmie się sportem.To bardzo utalentowany młody człowiek musi sobie dać sprawę z tego, że dzieki skokom może kiedyś i nie źle zarabiać i osiągac sukcesy.Ale na to potrzeba mnóstwo pracy i wyrzeczeń. Tomku zobacz ile lat miał Adam jak kończył karierę gdyby nie jego upór i determinacja kiedy miał dołki to musiał by zająć się czymś innym. Zakończył karierę mając 33 lata w świetnym stylu bierz przykład z najlepszych. Życzę odwagi do rozmowy i powodzenia tym bardziej, że trener cie nie skreśla.

Autor:~Pavel   Data: 2012-08-22 19:53:37

Czyli Byrt idzie w ślady Rutkowskiego, za dużo kasy i dzieciakowi odwaliło, typowe. No cóż, nikt go prosił nie będzie, żadnym wielkim mistrzem nie jest, aby mógł sobie pozwolić na takie fochy. Dziwię się tylko rodzicom, dzieciak mógł mieć przyszłość zapewnioną, stały dopływ gotówki, a oni pozwalają mu to zaprzepaścić. Reasumując jak trafi na kasę w Tesco, lub do kopania rowów za marne 1200zł, to jeszcze pożałuje, że jak był młody to postanowił zostać idiotą. Jego wybór.

Autor:~piotr186   Data: 2012-08-22 18:43:23

Nie przesadzasz?? Tak naprawdę nie wiemy w czym rzecz.

Autor:~Fanka   Data: 2012-08-22 17:37:57

To wprost niemożliwe co się z tym chłopcem stało na rozum mu padło? czy jak ? Utalentowany, zdolny miał wszystkie predyspozycje aby kiedyś być mistrzem w skokach jak można zaprzepaścić taką życiową szansę.Brak mi słów. Chyba postradał zmysły.

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.