XVIII Kursokonferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

MOZN: Podsumowanie minionego tygodnia

13-03-2017
Z małym opóźnieniem i w dużym skrócie informacje o ostatnich zawodach młodych narciarzy. 4 marca w Kluszkowcach Małopolski Okręgowy Związek Narciarski organizował Otwarte Ogólnopolskie Spotkania UKS PZN w slalomie gigancie, w których wystartowało 184 zawodników i jak w poprzednim sezonie klasyfikację drużynową wygrał UKS GIGANT POZNAŃ. więcej <strong>»</strong>

Loic Meillard najlepszy w gigancie na MŚJ w Are

13-03-2017
Szwajcar Loic Meillard zwyciężył w poniedziałkowych zawodach slalomu giganta, rozgrywanych w Are w ramach Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim. Srebrny medal zdobył Norweg Timon Haugan (+ 0,57 sekundy), a brązowy Francuz Victor Guillot (+ 0,88 sekundy). Piotr Habdas i Paweł Pyjas nie ukończyli pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Jędrzej Dobrowolski nie wystartuje w Speed Masters!

13-03-2017
Najważniejsze zawody Speed Ski bez Polaka. Reprezentant Polski w narciarstwie szybkim - Jędrzej Dobrowolski doznał kontuzji ścięgna Achillesa, która wyklucza go z rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata. więcej <strong>»</strong>

Polska drużyna wystąpiła w MŚJ w Are

12-03-2017
W niedzielę wieczór w szwedzkim Are reprezentacja Polski wystartowała w zawodach drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w slalomie równoległym. Nasi narciarze mieli pecha - już w pierwszej rundzie (1/8 finału) trafili na Kanadyjczyków, którzy później zostali mistrzami świata. Piotr Habdas, Jędrzej Jasiczek, Katarzyna Wąsek i Daria Krajewska stoczyli zacięty bój zakończony remisem 2-2 i o awansie Kanadyjczyków zadecydował nieco lepszy łączny czas wszystkich przejazdów. więcej <strong>»</strong>

Laura Pirovano złotą medalistą MŚJ w Are w gigancie

12-03-2017
Włoszka Laura Pirovano wywalczyła dziś złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w slalomie gigancie w szwedzkim Are. Srebrna medalistka - Austriaczka Katharina Liensberger straciła do niej 0,13 sekundy, a trzecia była kolejna z Austriaczek Chiara Mair (+ 1,15 sek). Katarzyna Wąsek uplasowała się na 46. miejscu, Maria Łuczak była 60., a Daria Krajewska nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>