100 dni do Soczi - konferencja TVP

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Paweł Pyjas na podium zawodów FIS w Mariborze!

06-02-2019
Paweł Pyjas stanął na podium zawodów FIS, które rozegrane zostały w słoweńskim Mariborze. Podopieczny Christiana Leitnera wywalczył trzecie miejsce w slalomie. Zwycięstwo odniósł reprezentant gospodarzy Borut Bozic. więcej <strong>»</strong>

MŚ w Are: Gąsienica-Daniel startowała w supergigancie

05-02-2019
Startem w supergigancie Maryna Gąsienica-Daniel rozpoczęła rywalizację na Mistrzostwach Świata Seniorów w narciarstwie alpejskim, które odbywają się w szwedzkim Are. Polka nie ukończyła tej konkurencji, jednak trzeba przyznać, że podopieczna Marcina Orłowskiego jechała bardzo dobrze. Nasza alpejka miała około 20 czas przejazdu, niestety tuż przed metą Polka wypadła z trasy. więcej <strong>»</strong>

OOM Juniora B oraz MPM w Szczawnicy - komunikaty organizacyjne

05-02-2019
W dniach 12-14 lutego 2019 roku na stoku Palenica rozegrana zostanie Zimowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w narciarstwie alpejskim w kategorii Junior B. W tym terminie w Szczawnicy odbędą się również Mistrzostwa Polski Młodzików. Poniżej przedstawiamy komunikaty organizacyjne wraz z programem zawodów. więcej <strong>»</strong>

V edycja MPP w Szczawnicy - komunikat organizacyjny

05-02-2019
W dniach 16-17 lutego 2019 roku rozegrana zostanie piąta edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Miejscem zmagań będzie stok Palenica w Szczawnicy. Podczas tego weekendu alpejki oraz alpejczycy będą rywalizowali dwukrotnie w slalomie. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Mariborze: Gąsienica-Daniel punktuje przed MŚ!

01-02-2019
Bardzo dobrze ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata Seniorów Are zdała Maryna Gąsienica-Daniel. Nasza reprezentantka wywalczyła kolejne pucharowe punty tej zimy i w Pucharze Świata w Mariborze zajęła 18. miejsce. To najlepszy w karierze wynik podopiecznej Marcina Orłowskiego w slalomie gigancie. Na najwyższym stopniu podium stanęły wspólnie Amerykanka Mikaela Shiffrin oraz Słowaczka Petra Vlhova. więcej <strong>»</strong>