Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów sponsorem Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Uniwersjada: Magdalena Kłusak 27. w slalomie gigancie

03-02-2017
Slalom gigant kobiet na Uniwersjadzie w Ałmatach wygrała Japonka Asa Ando, która o 1,13 sekundy wyprzedziła Słowenkę Desiree Ajlec, a na najniższym stopniu podium stanęła Białorusinka Maria Shkanova (+ 1, 60 sek). Magdalena Kłusak uplasowała się na 27. pozycji (+ 9,75 sekundy). więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel 15. w Pucharze Europy

02-02-2017
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 15. miejsce w rozgrywanych dziś we francuskim Chantel zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie. Polka uzyskała czas łączny dwóch przejazdów o 1,92 sekundy gorszy od zwyciężczyni - Norweżki Kristin Lysdahl. Drugie miejsce zajęła Norweżka Kristina Riis-Johannessen (+ 0,36 sek), a trzecie Włoszka Laura Pirovano (+ 0,92 sek). więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Dziedzic dziewiąty w kombinacji alpejskiej

01-02-2017
Łotysz Kristaps Zvejnieks wygrał środowe zawody kombinacji alpejskiej, rozgrywane w ramach Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Srebrny medal wywalczył Holender Maarten Meiners (+ 0,88 sekundy), a brązowy - Słowak Matej Falat (+ 1,01 sek). Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Andrzej Dziedzic, plasując się na dziewiątej pozycji (+ 1,92 sek). Jakub Kłusak był 16. (+ 3,79 sek). więcej <strong>»</strong>

Znamy skład reprezentacji na alpejskie mistrzostwa świata!

01-02-2017
W dniach 6-19 lutego w szwajcarskim kurorcie narciarskim St. Moritz rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata Seniorów w narciarstwie alpejskim. W imprezie udział weźmie czterech zawodników i jedna zawodniczka z Polski. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Anastasiia Silanteva wygrywa kombinację alpejską kobiet

31-01-2017
Rosjanka Anastasiia Silanteva zwyciężyła w kombinacji alpejskiej, rozgrywanej 31 stycznia w ramach Uniwersjady w Ałmatach. Drugie miejsce zajęła zawodniczka z Białorusi - Maria Shkanova (+ 1,78 sek), a trzecie - Barbara Kantorova ze Słowacji (+ 2,11 sek). Magdalena Kłusak nie ukończyła drugiego przejazdu. więcej <strong>»</strong>