PZN i Scanmed organizatorem zebrania naukowego "Sport i ortopedia"

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Michał Jasiczek wystąpi w Pucharze Świata w Levi

07-11-2016
W najbliższy weekend 12-13 listopada narciarze alpejscy po raz drugi w tym sezonie zimowym 2016/17 powalczą o zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Tym razem areną zmagań będzie fińskie Levi. Na starcie zobaczymy też reprezentanta Polski - Michała Jasiczka. więcej <strong>»</strong>

Piotr Habdas zadebiutował w Pucharze Świata

23-10-2016
W niedzielę, 23 października na trasie alpejskiego Pucharu Świata w Soelden pojawili się po raz pierwszy w tym sezonie zimowym panowie, rywalizując w slalomie gigancie. Zwyciężył Francuz Alexis Pinturault z przewagą 0,70 sekundy nad Austriakiem Marcelem Hirscherem, a trzecie miejsce zajął Niemiec Felix Neureuther (+ 1,37 sek). Po raz pierwszy w zawodach najwyższej rangi wystąpił Piotr Habdas i zajął 75. miejsce. więcej <strong>»</strong>

Lara Gut wygrywa Puchar Świata w Soelden

22-10-2016
Szwajcarka Lara Gut zwyciężyła w sobotnich zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie, rozgrywanych w austriackim Soelden na inaugurację sezonu 2016/2017. Drugie miejsce ze stratą 1,44 sekundy zajęła Amerykanka Mikaela Shiffrin, a trzecia była Włoszka Marta Bassino (+ 1,93 sekundy). Polka Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Dwóch Polaków na starcie Pucharu Świata w Soelden

19-10-2016
W najbliższy weekend 22-23 października tradycyjnie w austriackim Soelden zainaugurowany zostanie kolejny sezon Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W zawodach slalomu giganta udział weźmie dwóch reprezentantów Polski: Maryna Gąsienica-Daniel i Piotr Habdas. więcej <strong>»</strong>

Sabina Majerczyk kontuzjowana

19-10-2016
W czasie treningu przed sprawdzianem, mającym wyłonić skład reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Soelden, nasza alpejka Sabina Majerczyk doznała poważnej kontuzji, która wyklucza ją z udziału w inauguracji sezonu narciarskiego. Majerczyk upadła na trasie i zderzyła się z jednym z zagranicznych trenerów, który stał w miejscu niedozwolonym. W tej chwili zawodniczka jest w szpitalu, trwają szczegółowe badania i czekamy na dalsze informacje dotyczące jej stanu zdrowia. więcej <strong>»</strong>