Dzień otwarty w SMS Szczyrk

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Puchar Europy już w ten weekend na Harendzie!

06-02-2017
W najbliższy weekend 11-12 lutego do Polski zawita drugi po Pucharze Świata najważniejszy cykl zawodów w narciarstwie alpejskim - Puchar Europy. Po raz pierwszy w historii do rywalizacji w Zakopanem staną mężczyźni - wcześniej zimowa stolica Polski pięciokrotnie organizowała Puchar Europy kobiet (dwa razy w 1995 oraz po jednym razie w 2009, 2011, 2013). W ośrodku narciarskim Harenda na trasie slalomu zobaczymy czterech reprezentantów naszego kraju. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Slalom wygrywa Maria Shkanova

06-02-2017
Mistrzynią Uniwersjady w Ałmatach w slalomie kobiet została Białorusinka Maria Shkanova, która o 0,10 sekundy pokonała Niemkę Monicę Huebner. Brązowy medal przypadł w udziale Szwedce Louise Jansson (+ 0,23 sekundy). Katarzyna Mirek zajęła 32. miejsce, natomiast Anna Kolasa, Aleksandra Malinowska i Magdalena Kłusak nie ukończyły pierwszego przejazdu, a Hanna Misiakiewicz drugiego. więcej <strong>»</strong>

Katarzyna Wasek 25. w zawodach FIS w Lenggries

05-02-2017
Katarzyna Wąsek zajęła 25. miejsce w zawodach FIS w slalomie, które w sobotę rozgrywane były w niemieckim Lenggries. Na najwyższym stopniu podium stanęła Austriaczka Julia Dygruber, a tuż za nią o 0,11 sekundy uplasowała się reprezentantka gospodarzy Jessica Hilzinger. Trzecie miejsce wywalczyła kolejna z austriackich narciarek - Hannah Koeck. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Andrzej Dziedzic 28. w slalomie gigancie

04-02-2017
Włoch Giulio Giovanni Bosca wygrał slalom gigant na Uniwersjadzie w Ałmatach i tym samym wywalczył złoty medal tej imprezy. Drugie miejsce zajął Szwajcar Joel Mueller (+ 0,22 sekundy), a trzeci był jego rodak Cedric Noger (+ 1,25 sekundy). Najlepszy z Polaków był dziś Andrzej Dziedzic, który uplasował się na 28. miejscu (+ 4,85 sek). Dominik Białobrzycki zajął 49. miejsce (+ 10,08 sek), a Jakub Kłusak nie ukończył drugiego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel 21. w slalomie gigancie w Chatel

03-02-2017
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 21. miejsce w zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie, rozgrywanych 3 lutego we francuskim Chatel. Wygrała Słowenka Tina Robnik, uzyskując minimalną przewagę czasową nad Norweżką Kristin Lysdahl - zaledwie 0,09 sekundy. Tylko 0,11 sekundy do pierwszego miejsca straciła trzecia zawodniczka dnia - Słowenka Meta Hrovat. więcej <strong>»</strong>