Podsumowanie sezonu zimowego PZN i LOTOS Cup 2015

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Laura Pirovano złotą medalistą MŚJ w Are w gigancie

12-03-2017
Włoszka Laura Pirovano wywalczyła dziś złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w slalomie gigancie w szwedzkim Are. Srebrna medalistka - Austriaczka Katharina Liensberger straciła do niej 0,13 sekundy, a trzecia była kolejna z Austriaczek Chiara Mair (+ 1,15 sek). Katarzyna Wąsek uplasowała się na 46. miejscu, Maria Łuczak była 60., a Daria Krajewska nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Mikaela Shiffrin wygrywa slalom w Squaw Valley

11-03-2017
Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała sobotni (11 marca) Puchar Świata w slalomie, rozgrywany w Squaw Valley. Drugie miejsce ze stratą 1,03 sekundy zajęła Czeszka Sarka Strachova, a trzecia była Austriaczka Bernadette Schild (+ 1,08 sek). Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Are: Piotr Habdas 45. w kombinacji alpejskiej

11-03-2017
Szwajcar Loic Meillard został dziś złotym medalistą mistrzostw świata juniorów w kombinacji alpejskiej. W szwedzkim Are uzyskał 1,54 sekundy przewagi nad Amerykaninem Riverem Radamusem, natomiast trzeci był Niemiec Georg Hegele (+ 1,59 sek). Piotr Habdas zajął 45. miejsce (+ 6,49 sek), a Paweł Pyjas uplasował się na 55. pozycji (+ 9,00 sek). więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel 32. w Pucharze Świata

10-03-2017
Maryna Gąsienica-Daniel znów blisko najlepszej trzydziestki Pucharu Świata! W piątek, 10 marca zajęła 32. miejsce w zawodach slalomu giganta, rozgrywanych w amerykańskim Squaw Valley. Puchar Świata wygrała reprezentantka gospodarzy Mikaela Shiffrin, która o 0,07 sekundy wyprzedziła Włoszkę Federicę Brignone, a trzecia była Francuzka Tessa Worley (+ 0,86 sek). więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Are: Katarzyna Wąsek 35. w kombinacji alpejskiej

10-03-2017
Piątek, 10 marca był dniem, w którym na mistrzostwach świata juniorów w Are rozgrywano kombinację alpejską kobiet. Po złoto sięgnęła Austriaczka Nadine Fest, która o 0,46 sekundy wyprzedziła Słowenkę Metę Hrovat. Na trzecim stopniu podium stanęła Austriaczka Franziska Gritsch (+ 0,47 sekundy). Katarzyna Wąsek uplasowała się na 35. pozycji (+ 8,83 sekundy). Daria Krajewska wypadła z trasy pierwszego przejazdu, a Maria Łuczak została zdyskwalifikowana w drugim przejeździe. więcej <strong>»</strong>