Przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 - konferencja prasowa w Krakowie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

ZIO Pjongczang 2018: Myhrer ze złotem w slalomie

22-02-2018
Szwed Andre Myhrer został mistrzem olimpijskim w slalomie, który zakończył indywidualne zmagania alpejczyków na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Srebrnym medalistą został Szwajcar Ramon Zenhaeusern, natomiast na najniższym stopniu olimpijskiego podium stanął Austriak Michael Matt. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: Gąsienica-Daniel na 16. miejscu!

22-02-2018
Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła 16. miejsce w ostatniej konkurencji narciarek alpejskich na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Mistrzynią olimpijską w kombinacji alpejskiej została Szwajcarka Michelle Gisin. Srebrny medal zdobyła Amerykanka Mikaela Shiffrin. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z reprezentantek Szwajcarii Wendy Holdener. więcej <strong>»</strong>

ZIO w Pjongczangu: Polka na 24. miejscu w zjeździe

21-02-2018
Reprezentantka Włoch Sofia Goggia sięgnęła po złoto w zjeździe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Wicemistrzynią olimpijską została Norweżka Ragnhild Mowinckel, natomiast brązowy medal wywalczyła Lindsey Vonn. Po raz kolejny lokatę w czołowej "30" zajęła Maryna Gąsienica-Daniel, która ukończyła zjazd na 24. miejscu. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: Polka 26. w supergigancie

17-02-2018
Po raz drugi Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła miejsce w czołowej "30" na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Polka w sobotę zajęła 26. miejsce w supergigancie. Sensacyjnie mistrzynią olimpijską została czeska snowboardzistka - Ester Ledecka, która o 0,01 sekundy pokonała Austriaczkę Annę Veith. Natomiast brązowy medal w tej konkurencji zdobyła reprezentantka Liechtensteinu Tina Weirather. więcej <strong>»</strong>

ZIO Pjongczang 2018: Mayer mistrzem w supergigancie

16-02-2018
Austriak Matthias Mayer sięgnął po tytuł mistrza olimpijskiego na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w supergigancie. Srebrnym medalistą w Pjongczangu został Szwajcar Beat Feuz, a na najniższym stopniu podium stanął Norweg Kjetil Jansrud. Natomiast reprezentant Polski - Michał Kłusak nie ukończył swojego przejazdu. więcej <strong>»</strong>