Podpisanie porozumienia PZN-SITN-Policja

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Erik Guay mistrzem świata w supergigancie

08-02-2017
Erik Guay został mistrzem świata seniorów w supergigancie, który dziś został rozegrany w St. Moritz. Kanadyjczyk o 0,45 sekundy wygrał z Kjetilem Jansrudem z Norwegii, natomiast brązowy medal zdobył kolejny z Kanadyjczyków Manuel Osborne-Paradis (+ 0,51 sekundy). Maciej Bydliński zajął 37. miejsce (+ 4,45 sekundy), a Michał Kłusak był 38. (+ 4,81 sekundy). więcej <strong>»</strong>

MŚ: Maryna Gąsienica-Daniel 32. w supergigancie

07-02-2017
Pierwszą konkurencją Mistrzostw Świata Seniorów w narciarstwie alpejskim w St. Moritz był supergigant kobiet. Po złoto dość nieoczekiwanie sięgnęła Austriaczka Nicole Schmidhofer, która wyprzedziła Tinę Weirather z Liechtensteinu o 0,33 sekundy. Na najniższym podium stanęła Szwajcarka Lara Gut (+ 0,36 sekundy). Maryna Gąsienica-Daniel dotarła do mety z 32. czasem przejazdu (+ 4,11 sekundy). więcej <strong>»</strong>

Puchar Kotelnicy - komunikat organizacyjny

07-02-2017
W dniach 15-16 lutego w Białce Tatrzańskiej odbędzie się Puchar Kotelnicy - zawody rangi FIS, których organizatorem jest klub KS FIRN Zakopane. Narciarze i narciarki będą rywalizować w slalomie. więcej <strong>»</strong>

Magdalena Łuczak z czterema medalami w Andorze

07-02-2017
Dwa złote i dwa srebrne medale wywalczyła nasza młoda alpejka Magdalena Łuczak podczas 25. edycji zawodów Trofeu Borrufa w Andorze. Polka zajęła pierwsze miejsca w supergigancie i kombinacji alpejskiej, natomiast druga była w drugim dniu zawodów supergiganta oraz w slalomie - wszystko w konkurencji U-16. więcej <strong>»</strong>

Uniwersjada: Dominik Białobrzycki 30. w slalomie

07-02-2017
Zawody slalomu na Uniwersjadzie w Ałmatach zdominowali reprezentanci Austrii, zdobywając komplet medali. Po złoto sięgnął Richard Leitgeb, który o 1,28 sekundy wyprzedził Bernharda Binderitscha, a trzeci był Tobias Kogler (+ 1,41 sekundy). Dominik Białobrzycki zajął 30. miejsce (+ 7,24 sekundy). Andrzej Dziedzic nie ukończył pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>