Jubileusz 95-lecia Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Katarzyna Wąsek 11. w zawodach FIS w Geilo

10-12-2016
Nasi alpejczycy startowali dziś w norweskim Geilo w zawodach FIS w slalomie. Najlepiej spisała się Katarzyna Wąsek, plasując się na 11. miejscu. Zawody kobiet wygrała Agnese Aboltina z Łotwy. Daria Krajewska nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Tessa Worley wygrywa Puchar Świata w Sestriere

10-12-2016
Sobotni Puchar Świata w slalomie gigancie kobiet wygrała Francuzka Tessa Worley, która we włoskim Sestriere o 0,15 sekundy wyprzedziła reprezentantkę gospodarzy Sofię Goggię, natomiast trzecie miejsce zajęła Szwajcarka Lara Gut (+ 0,29 sekundy). Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 51. miejsce w pierwszym przejeździe i na tym zakończyła występ w sobotnich zawodach. więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel 27. w Pucharze Europy

08-12-2016
Francuzka Clara Direz zwyciężyła w czwartkowych zawodach Pucharu Europy w slalomie gigancie kobiet, rozgrywanych w norweskim Kvitfjell. Tuż za nią uplasowała się Norweżka Kristin Anna Lysdahl (+ 0,57 sekundy), a trzecia była Szwajcarka Camille Rast (+ 0,82 sekundy). Maryna Gąsienica-Daniel uplasowała się na 27. miejscu ze stratą 3,11 sekundy do zwyciężczyni zawodów. więcej <strong>»</strong>

M. Gąsienica-Daniel 14. w Pucharze Europy w Trysill

05-12-2016
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 14. miejsce w Pucharze Europy w slalomie gigancie, który w niedzielę rozgrywany był w norweskim Trysill. Zwycięstwo odniosła reprezentantka gospodarzy Kristin Anna Lysdahl. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Simone Wild. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Austriaczka Elisabeth Kappauer. więcej <strong>»</strong>

Michał Jasiczek 46. w Pucharze Świata w Levi!

13-11-2016
Austriak Marcel Hirscher pewnie zwyciężył w alpejskim Pucharze Świata w slalomie, który w niedzielę rozgrywany był w fińskim Levi. Drugie miejsce wywalczył jego rodak Michael Matt, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Włoch Manfred Moelgg. Dobrze na trasie slalomu zaprezentował się Michał Jasiczek, który ukończył rywalizację na 46. pozycji. więcej <strong>»</strong>