Gala Olimpijska w Warszawie - 03.04.2014

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Schmidiger wygrywa sobotni Puchar Europy w Zakopanem

11-02-2017
Po raz pierwszy w historii w Zakopanem rozegrano Puchar Europy mężczyzn w narciarstwie alpejskim. Na stoku ośrodka narciarskiego Harenda w sobotnich zawodach slalomowych zwyciężył Szwajcar Reto Schmidiger, uzyskując 0,10 sekundy przewagi nad Chorwatem Matejem Vidovicem, natomiast trzecie miejsce zajął Niemiec Dominik Stehle (+ 0,13 sekundy). W zawodach udział wzięło dziesięciu reprezentantów Polski. Do drugiego przejazdu awansowali bracia Jasiczkowie - Michał był ostatecznie 41., a Jędrzej zajął 44. miejsce. więcej <strong>»</strong>

10 Polaków na starcie alpejskiego Pucharu Europy w Zakopanem

10-02-2017
W najbliższy weekend 11-12 lutego do Polski zawita drugi po Pucharze Świata najważniejszy cykl zawodów w narciarstwie alpejskim - Puchar Europy. Po raz pierwszy w historii do rywalizacji w Zakopanem staną mężczyźni - wcześniej zimowa stolica Polski pięciokrotnie organizowała Puchar Europy kobiet (dwa razy w 1995 oraz po jednym razie w 2009, 2011, 2013). W ośrodku narciarskim Harenda na trasie slalomu zobaczymy aż dziesięciu reprezentantów naszego kraju. więcej <strong>»</strong>

Melanie Meillard najlepsza w Pucharze Europy w Bad Wiessee

10-02-2017
Szwajcarka Melanie Meillard pewnie wygrała alpejski Puchar Europy w niemieckim Bad Wiessee, o ponad sekundę wyprzedzając Czeszkę Sarkę Strachovą. Na najniższym stopniu podium stanęła Szwedka Anna Swenn-Larsson, która do zwyciężczyni straciła nieco ponad sekundę. więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel 23. w kombinacji alpejskiej na MŚ

10-02-2017
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 23. miejsce w drugiej konkurencji Mistrzostw Świata w St. Moritz - kombinacji alpejskiej, na którą złożyły się zjazd i slalom. Po pierwszej części zawodów Polka była 32. ze stratą 3,64 sekundy do liderki po zjeździe Sofii Goggii z Włoch. Natomiast ostatecznie po slalomie awansowała na 23. pozycję (+ 5,01 sekundy). Złoty medal zdobyła Szwajcarka Wendy Holdener, która o zaledwie 0,05 sekundy pokonała swoją rodaczkę Michelle Gisin. Brąz dla Austriaczki Michaeli Kirchgasser (+ 0,38 sekundy). więcej <strong>»</strong>

Puchar Europy w Jasnej wygrywa Windingstad

08-02-2017
W ośrodku narciarskim Jasna na Słowacji odbyły się dziś zawody Pucharu Europy mężczyzn w slalomie gigancie. Wygrał je Norweg Rasmus Windingstad, który o 0,95 sekundy pokonał Szwajcara Gino Caviezela. Na najniższym stopniu podium stanął Fin Samu Torsti (+ 1,03 sekundy). więcej <strong>»</strong>