Podsumowanie sezonu zimowego w SMS Szczyrk

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Michał Michalik w "30" zawodów FIS w Reiteralm

01-12-2018
Reprezentanci Austrii zdominowali rywalizację w zawodach FIS w slalomie gigancie, które rozegrane zostały w Reiteralm. Zwyciężył Tristan Takats, drugi był Michael Offenhauser, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Felix Hacker. Najlepiej z podopiecznych Christiana Leitnera spisał się Michał Michalik, który ukończył rywalizację na 26. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel na podium Pucharu Europy!

01-12-2018
Znakomicie w sobotnim Pucharze Europy w Funesdalen zaprezentowała się Maryna Gąsienica-Daniel. Podopieczna Marcina Orłowskiego stanęła na podium zawodów, zajmując drugie miejsce w slalomie gigancie. Po pierwszym przejeździe Polka zajmowała 13. miejsce, jednak w drugiej rundzie nasza alpejka osiągnęła najlepszy czas, co łącznie było drugim wynikiem sobotnich zawodów. Lepsza od Polki była tylko Austriaczka Julia Scheib. Natomiast podium uzupełniła reprezentantka gospodarzy Ylva Staalnacke. więcej <strong>»</strong>

Polacy startowali w zawodach FIS w Reiteralm

30-11-2018
Podopieczni Christiana Leitnera rozpoczęli trzydniową rywalizację w zawodach FIS w Reiteralm. Najlepiej z Polaków w piątkowym slalomie gigancie zaprezentował się Michał Michalik, który zajął 19. miejsce. 10 pozycji za nim uplasował się Piotr Habdas, natomiast na 39. miejscu zawody ukończył Paweł Pyjas. Zwycięstwo odniósł Niemiec Jonas Stockinger. więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel czwarta w PE w Funesdalen!

30-11-2018
Maryna Gąsienica-Daniel wywalczyła czwarte miejsce w alpejskim Pucharze Europy w slalomie gigancie. Na półmetku rywalizacji w Funesdalen Polka zajmowała drugie miejsce, jednak po finałowym przejeździe uplasowała się tuż za podium. Zwycięstwo odniosła Norweżka Kristine Gjelsten Haugen. Na drugim stopniu podium stanęła jej rodaczka Thea Louise Stjernesund. Natomiast na trzecim miejscu znalazła się Szwajcarka Jasmina Suter. więcej <strong>»</strong>

Alpejczycy wystartują w zawodach FIS w Reiteralm

29-11-2018
W dniach, 30 listopada - 2 grudnia 2018 roku w austriackim Reiteralm odbywać się będą zawody FIS w slalomie gigancie. W zawodach tych wystartuje czterech reprezentantów Polski: Paweł Pyjas, Piotr Habdas, Michał Michalik i Jan Grodecki. więcej <strong>»</strong>