Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Katarzyna Wąsek 13. w zawodach FIS w Hemsedal

16-12-2016
W czwartek polscy alpejczycy zakończyli rywalizację w zawodach FIS w norweskim Hemsedal. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Katarzyna Wąsek, która ukończyła rywalizację na 13. miejscu. W slalomie gigancie triumfowali Szwedka Elsa Haakansson Fermbaeck oraz Norweg Alexander Sannes Thorsen. więcej <strong>»</strong>

M. Gąsienica-Daniel na 21. miejscu w Pucharze Europy

16-12-2016
Po raz kolejny w tym sezonie Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła rywalizację w Pucharze Europy w czołowej "30". W czwartek podczas slalomu giganta we włoskim Andalo nasza alpejka wywalczyła 21. pozycję. Zwyciężyła Szwajcarka Simone Wild, na drugim stopniu podium stanęła Austriaczka Elisabeth Kappauer. Natomiast trzecia była reprezentantka Norwegii Kristin Lysdahl. więcej <strong>»</strong>

Polki startowały w zawodach FIS w Hemsedal

15-12-2016
Od wtorku trwa rywalizacja na trasach w norweskim Hemsedal. W zawodach FIS rozgrywanych w Norwegii wystartowały dwie nasze reprezentantki - Daria Krajewska oraz Katarzyna Wąsek. W supergigancie pierwsza z podopiecznych Tomasza Majerczyka zajęła 10. miejsce, natomiast druga była 38. W slalomie gigancie Krajewska była 28., natomiast Wąsek uplasowała się tuż za nią. więcej <strong>»</strong>

Michał Jasiczek 24. w Pucharze Europy w Obereggen

14-12-2016
Michał Jasiczek zajął 24. miejsce w zawodach Pucharu Europy w slalomie, które rozegrano w środę, 14 grudnia we włoskim Obereggen. Polak stracił 4,13 sekundy do zwycięzcy. Zawody wygrał Szwajcar Loic Meillard, który o 0,19 sekundy wyprzedził Francuza Jeana-Baptiste Grange, natomiast trzecie miejsce zajął Szwajcar Daniel Yule (+ 0,33 sekundy). więcej <strong>»</strong>

Plany startowe polskich alpejczyków

14-12-2016
W najbliższym czasie naszych alpejczyków czeka wiele startów w zawodach rangi Pucharu Świata i Pucharu Europy. więcej <strong>»</strong>