Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Wyniki Pucharu Europy w Reiteralm

22-12-2016
We wtorek i w środę w austriackim Reiteralm rozegrany został Puchar Europy w supergigancie mężczyzn. Pierwszego dnia rywalizacji zwyciężył Norweg Bjoernar Neteland, drugie miejsce zajął Szwajcar Gian Luca Barandun, a na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Thomas Dressen. W kolejnym dniu rywalizację zdominowali reprezentanci gospodarzy. Triumfował Christoph Krenn, na drugim miejscu uplasował się Szwajcar Mauro Caviezel, a trzeci był kolejny z Austriaków Christian Walder. więcej <strong>»</strong>

Za nami otwarcie sezonu MOZN

19-12-2016
17 grudnia Zawodami Otwarcia Sezonu w Kluszkowcach Małopolski Okręgowy Związek Narciarski zainaugurował sezon narciarski 2017. Na starcie stanęło 303 zawodników, którzy na bardzo wymagającej trasie slalomu giganta walczyli o pierwsze medale w sezonie. więcej <strong>»</strong>

Lara Gut najlepsza w supergigancie w Val d Isere

18-12-2016
Szwajcarka Lara Gut zwyciężyła w alpejskim Pucharze Świata w Supergigancie, który rozgrywany był we francuskim Val d Isere. Na drugim stopniu podium stanęła reprezentantka Liechtensteinu Tina Weirather. Trzecie miejsce wywalczyła Włoszka Elena Curtoni. Natomiast reprezentantka Polski - Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła swojego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Paweł Babicki 59. w Pucharze Świata w zjeździe

17-12-2016
Zawody Pucharu Świata w zjeździe we włoskiej Val Gardenie wygrał Austriak Max Franz, który o zaledwie 0,04 sekundy wyprzedził utytułowanego Norwega Aksela Lunda Svindala, a na trzecim stopniu podium stanął Amerykanin Steven Nyman (+ 0,41 sekundy). Paweł Babicki uplasował się na 59. pozycji ze stratą 5,86 sekundy do zwycięzcy. więcej <strong>»</strong>

PŚ w Val Gardena: Kjetil Jansrud wygrywa supergigant

16-12-2016
Norweg Kjetil Jansrud zwyciężył w alpejskim Pucharze Świata w supergigancie, który rozgrywany był w Val Gardena we Francji. Na drugim stopniu podium stanął jego rodak Aleksander Aamodt Kilde. Natomiast trzecie miejsce wywalczył Kanadyjczyk Erik Guay. Reprezentant Polski - Michał Kłusak ukończył zawody na 65. miejscu. więcej <strong>»</strong>