90 lecie Polskiego Związku Narciarskiego

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

OOM: ścigali się w slalomie gigancie i dwuboju slalomowym

21-02-2017
We wtorek, 21 lutego narciarze alpejscy rywalizowali w drugim dniu XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych. Tym razem na Harendzie przeprowadzone zostały slalom gigant i dwubój slalomowy, oba w kategoriach Juniorka B i Junior B. więcej <strong>»</strong>

IV edycja XXIX Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN odbyła się w SN Suche

20-02-2017
Za nami kolejna IV edycja XXIX Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w Narciarstwie Zjazdowym BRUGI CUP 2017. 19 lutego 2017 w SN SUCHE na starcie slalomu stanęło 200 zawodników. więcej <strong>»</strong>

OOM: Przemysław Białobrzycki i Magdalena Łuczak wygrywają slalom

20-02-2017
W poniedziałek, 20 lutego narciarze alpejscy zainaugurowali XXIII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych w kategoriach Junior B i Juniorka B. więcej <strong>»</strong>

Marcel Hirscher mistrzem świata w slalomie!

20-02-2017
Austriak Marcel Hirscher wywalczył złoty medal w alpejskich Mistrzostwach Świata w slalomie, które rozgrywane były w szwajcarskim St. Moritz. Wicemistrzem w ostatniej konkurencji został jego rodak Manuel Feller. Natomiast na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Felix Neureuther. Reprezentant Polski - Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel 30. w pierwszym przejeździe slalomu na MŚ!

18-02-2017
Maryna Gąsienica-Daniel spisała się znakomicie w pierwszym przejeździe Mistrzostw Świata Seniorów w slalomie w St. Moritz, zajmując 30. miejsce (+ 3,10 sekundy). Mimo odległego numeru startowego (67.) Polka wskoczyła do czołowej trzydziestki i zakwalifikowała się do drugiego przejazdu. W finale niestety popełniła błąd i wypadła z trasy, ale pokazała dziś, że ma papiery na ściganie się z najlepszymi alpejkami na świecie. Mistrzynią świata została Amerykanka Mikaela Shiffrin, która o 1,64 sekundy wyprzedziła Szwajcarkę Wendy Holdener, a trzecia była Szwedka Frida Hansdotter (+ 1,75 sekundy). więcej <strong>»</strong>