XIX Konferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Rozdano pierwsze medale alpejskich Mistrzostw Polski!

01-04-2017
W sobotę, 1 kwietnia w czeskim Szpindlerowym Młynie rozpoczęto walkę w Mistrzostwach Polski Seniorów w narciarstwie alpejskim. Podobnie jak w ubiegłym roku są one połączone z Mistrzostwami Czech. W pierwszej konkurencji, jaką był slalom, złoto wśród kobiet wywalczyła Maryna Gąsienica-Daniel. Tytuł wicemistrzowski zdobyła Katarzyna Wąsek, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Maria Łuczak. U mężczyzn wszystkie medale powędrowały do zawodników z Beskidów. Najlepszy okazał się Maciej Bydliński. Srebrnym medalistą został Dominik Białobrzycki, a brąz w tej konkurencji zgarnął Piotr Habdas. więcej <strong>»</strong>

Rekordzista Polski w Speed Snowboardingu wraca do zdrowia po wypadku!

29-03-2017
Michał Pawlikowski, który uległ poważnemu wypadkowi podczas treningu w Vars we Francji wraca do zdrowia. Lekarze ze szpitala w Gap wybudzili reprezentanta Polski w speed snowboardzie ze śpiączki farmakologicznej, w którą został wprowadzony zaraz po upadku. Michał Pawlikowski przeszedł także operację złamanej kości strzałkowej w nodze. więcej <strong>»</strong>

Program Alpejskich Mistrzostw Polski i Czech

28-03-2017
W dniach 1-4 kwietnia w czeskim ośrodku narciarskim Szpindlerowy Młyn zostaną zorganizowane Mistrzostwa Czech i Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim w konkurencjach: slalom, slalom gigant, supergigant i superkombinacja. więcej <strong>»</strong>

Bydliński i Gąsienica-Daniel z ósmymi miejscami w Krvavcu

27-03-2017
W poniedziałek, 27 marca w Krvavcu odbyły się kolejne zawody Mistrzostw Słowenii, tym razem w zjeździe kobiet i mężczyzn. Najwyżej sklasyfikowanymi Polakami byli Maryna Gąsienica-Daniel i Maciej Bydliński, którzy uplasowali się na ósmych pozycjach. więcej <strong>»</strong>

Dariusz Duda 13. na Mistrzostwach Świata Speed Ski

27-03-2017
W dniach 24-25 marca w szwedzkiej miejscowości Idre Fjaell odbyły się Mistrzostwa Świata Speed Ski - w narciarstwie szybkim. Dariusz Duda zajął w nich 13. miejsce - najlepsze w swojej karierze. więcej <strong>»</strong>