Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - narciarstwo alpejskie, skicross, narciarstwo szybkie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Snowboardzista Michał Pawlikowski wrócił do Polski

06-04-2017
Reprezentant Polski w Speed Snowboardingu wraca do zdrowia po poważnym wypadku we francuskich Alpach. Zawodnik przewrócił się podczas testów nowego sprzętu przy prędkości około 100 kilometrów na godzinę. Ze stoku został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gap, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W niej był utrzymywany przez kolejnych dziewięć dni. W tym czasie przeszedł operację złamanej nogi. więcej <strong>»</strong>

Mistrzostwa Polski Amatorów PZN 2016/17 - finały slalomu i giganta

04-04-2017
W ostatni weekend na Kasprowym Wierchu odbyły się Finały Mistrzostw Polski Amatorów PZN w slalomie oraz slalomie gigancie. więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel podsumowuje sezon zimowy

03-04-2017
Maryna Gąsienica-Daniel ma za sobą bardzo udany sezon: poprawiła swoje FIS-punkty w slalomie gigancie, zdobyła pierwsze punkty Pucharu Świata w kombinacji alpejskiej (26. lokata w Crans-Montana), kilka razy dosłownie otarła się o punkty w slalomie gigancie, a do tego była 30. po pierwszym przejeździe slalomu na mistrzostwach świata w St. Moritz. Jak nasza najlepsza alpejka ocenia minioną zimę? więcej <strong>»</strong>

M. Bydliński: „Dawno nie byłem mistrzem Polski i muszę przyznać, że mnie to denerwowało”

03-04-2017
Maciej Bydliński był najlepszym zawodnikiem tegorocznych Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, które w dniach 1-2 kwietnia odbyły się w Szpindlerowym Młynie. Wygrał slalom, a w gigancie zdobył srebrny medal, minimalnie przegrywając z Piotrem Habdasem. więcej <strong>»</strong>

Mistrzostwa Polski: Maryna Gąsienica-Daniel i Piotr Habdas triumfują w gigancie

02-04-2017
Maryna Gąsienica-Daniel i Piotr Habdas zwyciężyli w niedzielnych Mistrzostwach Polski w slalomie gigancie, rozgrywanych w Szpindlerowym Młynie wraz z Mistrzostwami Czech. Dla Habdasa to pierwszy w karierze tytuł mistrzowski w rywalizacji seniorów, wywalczony po bardzo zaciętej rywalizacji z Maciejem Bydlińskim, który do złotego medalisty stracił zaledwie 0,02 sekundy. Skład podium mężczyzn uzupełnił Szymon Bębenek i tym samym zdobył pierwszy cenny krążek w seniorskiej karierze. Wśród pań obyło się bez niespodzianek - slalom gigant to koronna konkurencja Maryny, a wraz z nią medale wywalczyły zawodniczki Kadry Narodowej: Daria Krajewska (srebro) i Katarzyna Wąsek (brąz). więcej <strong>»</strong>