Walny Zjazd Sprawozdawczo-Statutowy PZN

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Białobrzycki na podium Memoriału B. Czecha i H. Marusarzówny!

14-02-2017
W dniach 13-14 lutego na stoku Harendy w Zakopanem rozgrywano Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny w narciarstwie alpejskim. Slalom mężczyzn dwukrotnie wygrali Szwajcarzy - Anthony Bonvin i Marc Rochat, natomiast wśród pań triumfami podzieliły się Czeszki - Veronika Rudolfova i Monika Zemanova. Na podium wtorkowych zawodów stanął Dominik Białobrzycki, zajmując trzecie miejsce. więcej <strong>»</strong>

Katarzyna Wąsek 31. w Pucharze Europy w slalomie

13-02-2017
Anna Swenn-Larsson wygrała rozgrywany w poniedziałek, 13 lutego Puchar Europy kobiet w slalomie. W austriackim Goestling/Hochkar Szwedka o 0,40 sekundy wyprzedziła Niemkę Marinę Wallner, a trzecie miejsce zajęła Niemka Susanne Weinbuchner (+ 0,77 sekundy). Katarzyna Wąsek uplasowała się na 31. pozycji (+ 9,45 sek). Daria Krajewska nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

MŚ: Maciej Bydliński 30. w kombinacji alpejskiej

13-02-2017
Maciej Bydliński zajął 30. miejsce w mistrzostwach świata w kombinacji alpejskiej w St. Moritz. Nasz reprezentant uzyskał 31. czas zjazdu, a po drugiej części rywalizacji, czyli slalomie awansował o jedno miejsce, plasując się ostatecznie na 30. pozycji ze stratą 4,75 sekundy do zwycięzcy. Po złoto sięgnął Szwajcar Luca Aerni, pokonując obrońcę tytułu Marcela Hirschera z Austrii o zaledwie 0,01 sekundy. Brązowy medal wywalczył Szwajcar Mauro Caviezel (+ 0,06 sekundy). więcej <strong>»</strong>

Daria Krajewska na 50. miejscu w Pucharze Europy

12-02-2017
Słowenka Tina Robnik zwyciężyła w alpejskim Pucharze Europy w slalomie gigancie, który rozgrywany był w austriackim Hochkar. Drugie miejsce wywalczyła Niemka Jessica Hilzinger, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Elisabeth Kappauer. więcej <strong>»</strong>

MŚ: Maciej Bydliński 37. w zjeździe w St. Moritz

12-02-2017
W niedzielę, 12 lutego udało się rozegrać mistrzostwa świata w zjeździe mężczyzn, które z powodu złej pogody nie odbyły się dzień wcześniej. W St. Moritz po złoty medal sięgnął Szwajcar Beat Feuz, który o 0,12 sekundy wyprzedził Kanadyjczyka Erika Guaya. Brązowy medal zdobył natomiast Austriak Max Franz (+ 0,37 sekundy). Maciej Bydliński uplasował się na 37. pozycji ze stratą 3,12 sekundy, natomiast Michał Kłusak nie ukończył przejazdu. więcej <strong>»</strong>