Prezydent Andrzej Duda z wizytą w siedzibie PZN

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Kadra alpejek trenowała na śniegu we Włoszech

09-07-2009
W dniach 15.06 - 30.06 we włoskich Alpach w Passo Stelvio odbyło się zgrupowanie Kadry alpejek.Zgrupowanie było bardzo intensywne: 5cio - 6cio godzinne treningi na nartach slalomu,slalomu giganta,super giganta i zjazdu plus treningi kondycyjne wypełniały całe dni. Wysokość też była dodatkowym utrudnieniem ponieważ hotel był położony na wysokości 2700 m.n.pm. Program treningowy został zrealizowany w 100 % a zawodniczki w dobrej formie i na szczęście bez kontuzji dotrwały do końca zgrupowania. więcej <strong>»</strong>

Najszybszy Polak

10-05-2009
208,15 km/h to nowy rekord Polski w prędkości zjazdu na nartach. Należy do Jędrzeja Dobrowolskiego. 27-letni zakopiańczyk jest jednym z niewielu Polaków, którzy uprawiają Speed Ski. Żadna prędkość nie jest m u straszna. Niedawno, podczas zawodów Speed Master w szwajcarskiej miejscowości Verbier osiągnął 208,150 km/h. Dało mu to dziesiąte miejsce. Tak szybko z Polaków jeszcze nikt nie jeździł. Poprzedni rekord, który również należał do Dobrowolskiego wynosił 183,01 km/h. więcej <strong>»</strong>

Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim

20-03-2009
Zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy stanęli na starcie mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim w konkurencjach slalomu i slalomu giganta. Zawody rozegrano na trasie FIS w Szczyrku. więcej <strong>»</strong>

Złota Karasińska

26-02-2009
Katarzyna Karasińska obroniła na stoku w Yabuli (195 km od Harbinu) mistrzowski tytuł w slalomie wywalczony dwa lata temu w Turynie i zdobyła swój drugi medal na Uniwersjadzie. Dwa dni wcześniej zajęła trzecie miejsce w gigancie. więcej <strong>»</strong>

Bębenek wygrywa na Słowacji

26-02-2009
Zawodnik Klubu Narciarskiego "Gondola" Krynica Szymon Bębenek zajął I miejsce w slalomie gigancie zaliczanym do Pucharu Słowacji. Zawody rozegrano w Tale (Słowacja). więcej <strong>»</strong>