XIX Konferencja PZN w Szczyrku

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

PŚ Aspen (USA): Karasińska 24. w slalomie

09-12-2007
Austriaczka Nicole Hosp wygrała w amerykańskiej miejscowości Aspen (stan Colorado) slalom zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła prowadząca po pierwszym przejeździe Finka Tanja Poutiainen, a trzecie Kathrin Zettel z Austrii. Katarzyna Karasińska, która po pierwszym przejeździe zajmowała 29 miejsce sklasyfikowana została na 24 pozycji, do zwyciężczyni straciła 4.33 sekundy Agnieszka Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Start Katarzyny Karasińskiej w Aspen pod znakiem zapytania

07-12-2007
Powoli zbliża się do końca pobyt kadry polskich alpejek w Ameryce Północnej. Ostatnie starty, które zaplanowali trenerzy Roland Bair i Jan Bisaga to Puchar Świata w Aspen (slalom – 9 grudnia) i zawody FIS w Winter Park (slalom 9-10 grudnia). więcej <strong>»</strong>

Polskie podium w Kaunertal

05-12-2007
W poniedziałek w Kaunertal Anna Berezik wygrała slalom w zawodach rangi UNI FIS, a Dorota Kaczmarek była trzecia. Po pierwszym przejeździe Ania prowadziła, a Dorota zajmowała miejsce tuż za nią. więcej <strong>»</strong>

Alpejczycy przegrali z pogodą

05-12-2007
1 i 2 grudnia w szwedzkiej miejscowości Are miały odbyć się dwa slalomy zaliczane do klasyfikacji Pucharu Europy. Niestety ze względu na złe warunki atmosferyczne sobotnie zawody zostały odwołane. W niedzielę startujący z odległym, bo 106 numerem Maciej Bydliński zajął 44. miejsce. Maciej Wądrzyk nie ukończył pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Polki "w kratkę" w Winter Park

05-12-2007
Polskie alpejki – Katarzyna Karasińska, Agnieszka Gąsienica-Danieli i Aleksandra Kluś - wzięły udział w dwóch slalomach rozgrywanych w Winter Park w ramach Pucharu Ameryki Północnej (puchar kontynentalny). Pierwszego dnia zawodów najlepiej spisała się Agnieszka Gąsienica Daniel zajmując 15 miejsce. Aleksadra Kluś była 34. Katarzyna Karasińska nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>