Dzień otwarty w SMS Szczyrk

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Trochę za wolno, trochę pechowo

06-01-2008
Bez punktów Pucharu Świata opuściła Spindlerovy Mlyn ekipa polskich alpejek. Po sobotnim niepowodzeniu na trasie giganta Agnieszki Gąsienicy Daniel (wypadła z trasy), także niedziela nie była dla biało-czerwonych szczęśliwa. Gąsienica Daniel po raz kolejny nie ukończyła zmagań wypadają z strasy pierwszego przejazdu. Katarzyna Karasińska, która do na zawody Pucharu Świata przyjechała podbudowana zwycięstwem w FIS Cup w St. Johann, pierwszy przejazd ukończyła, ale jechała zdecydowanie zbyt wolno, aby marzyć o pucharowych punktach. Do trzydziestego miejsca zabrakło Karasińskiej 0,71 sekundy, a do zwyciężczyni pierwszego przejazdu, Niemki Marii Riesch Polka straciła 4,15 sekundy. więcej <strong>»</strong>

Spindlerov Mlyn: Gigant dla Karbon, Polka wypadła z trasy

05-01-2008
Włoszka Denise Karbon (2.16,98) wygrała w czeskim Spindlerovym Mlynie slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata. Wyprzedziła o 0,39 s Finkę Tanję Poutiainen i o 0,59 s Austriaczkę Elisabeth Goergl. Taka sama kolejność była na półmetku sobotnich zawodów. więcej <strong>»</strong>

Karasińska najszybsza w St. Johann!

04-01-2008
Po słabszych niż się spodziewano startach w Pucharze Świata tuż przed Nowym Rokiem trenerzy kadry alpejek, Roland Bair i Jan Bisaga, zmienili plan przygotowań najlepszej polskiej zawodniczki minionego sezonu do występu w pierwszym Pucharze Świata w 2008 roku (5-6 stycznia, slalom, Spindlerovy Młyn). więcej <strong>»</strong>

Karasińska nie wróci na Sylwestra

29-12-2007
Po słabszym niż oczekiwano starcie Katarzyny Karasińskiej w slalomie Pucharu Świata w Lienz (41. miejsce) trenerzy kadry alpejek, Roland Bair i Jan Bisaga postanowili wprowadzić zmiany w planie startów najlepszej polskiej slalomistki. W efekcie Karasińska nie wróci na Sylwestra do Polski… więcej <strong>»</strong>

Drugi przejazd nie dla Polek

29-12-2007
Katarzyna Karasińska zajęła 41. miejsce w slalomie rozegrany w Lienz (do wejścia do drugiego przejazdu zabrakło jej 1,31 sekundy). Druga z Polek, która stanęła na starcie zawodów, Agnieszka Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu. Zmagania w Lienz wygrała Włoszka Chiara Costazza. więcej <strong>»</strong>