Walny Zjazd Sprawozdawczy PZN 2016

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Maryna Gąsienica-Daniel 32. w Pucharze Świata

10-03-2017
Maryna Gąsienica-Daniel znów blisko najlepszej trzydziestki Pucharu Świata! W piątek, 10 marca zajęła 32. miejsce w zawodach slalomu giganta, rozgrywanych w amerykańskim Squaw Valley. Puchar Świata wygrała reprezentantka gospodarzy Mikaela Shiffrin, która o 0,07 sekundy wyprzedziła Włoszkę Federicę Brignone, a trzecia była Francuzka Tessa Worley (+ 0,86 sek). więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Are: Katarzyna Wąsek 35. w kombinacji alpejskiej

10-03-2017
Piątek, 10 marca był dniem, w którym na mistrzostwach świata juniorów w Are rozgrywano kombinację alpejską kobiet. Po złoto sięgnęła Austriaczka Nadine Fest, która o 0,46 sekundy wyprzedziła Słowenkę Metę Hrovat. Na trzecim stopniu podium stanęła Austriaczka Franziska Gritsch (+ 0,47 sekundy). Katarzyna Wąsek uplasowała się na 35. pozycji (+ 8,83 sekundy). Daria Krajewska wypadła z trasy pierwszego przejazdu, a Maria Łuczak została zdyskwalifikowana w drugim przejeździe. więcej <strong>»</strong>

Międzynarodowy Puchar Karpat na Skrzycznem

10-03-2017
W najbliższą sobotę 11 marca 2017 roku na terenie ośrodka narciarskiego COS na Skrzycznem odbędzie się Międzynarodowy Puchar Karpat w narciarstwie alpejskim. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Are: Katarzyna Wąsek 40. w supergigancie

09-03-2017
Katarzyna Wąsek zajęła 40. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w supergigancie, które dziś rozgrywane były w szwedzkim Are. Polka uzyskała czas o 5,96 sekundy gorszy od zwyciężczyni - Austriaczki Nadine Fest. Srebro i brąz rodaczek mistrzyni świata - druga była Franziska Gritsch (+ 1,19 sek), a trzecia Dajana Dengscherz (+ 1,30 sek). więcej <strong>»</strong>

Alpejczycy rozpoczęli Mistrzostwa Świata Juniorów w Are

09-03-2017
Pierwszą konkurencją alpejskim Mistrzostw Świata Juniorów w szwedzkim Are był zjazd, rozgrywany w środę, 8 marca. Po złoto wśród juniorek sięgnęła Amerykanka Alice Merryweather, a w gronie juniorów najlepszy był Amerykanin Sam Morse. więcej <strong>»</strong>