Przygotowania do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2018 - konferencja prasowa w Krakowie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Wyniki zawodów FIS w Białce Tatrzańskiej

21-12-2017
W dniach 21-22 grudnia 2017 roku w Białce Tatrzańskiej odbyły się zawody rangi FIS w narciarstwie alpejskim kobiet i mężczyzn, na które przyjechali zawodnicy z dziesięciu krajów. Zawody zostały znakomicie przygotowane, za co bardzo dziękujemy klubowi Firn Zakopane i Ośrodkowi Narciarskiemu Kotelnica, a szczególne podziękowania należą się panu Maciejowi Kolasie. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi alpejczycy. więcej <strong>»</strong>

Wielki sukces Maryny Gąsienicy-Daniel!

20-12-2017
Najlepszy jak dotąd wynik w karierze uzyskała dzisiaj w Courchevel Maryna Gąsienica-Daniel. Polska alpejka najpierw przeszła kwalifikacje slalomu, zajmując 20. miejsce. A następnie w zawodach poprawiła swój rezultat, kończąc Puchar Świata w slalomie równoległym na 17. pozycji. Bezpośrednią walkę o awans do najlepszej "16" podopieczna Marcina Orłowskiego przegrała z reprezentantką Słowacji Petrą Vlhovą. Zwyciężyła natomiast Amerykanka Mikaela Shiffrin. więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel wystartuje Courchevel

19-12-2017
W dniach 19-20 grudnia we francuskim Courchevel rozegrany zostanie alpejski Puchar Świata, w którym wystartuje Maryna Gąsienica-Daniel. Pierwszego dnia rywalizacji rozegrany zostanie slalom gigant, natomiast w drugim dniu zawodniczki powalczą w slalomie równoległym. więcej <strong>»</strong>

D. Krajewska znów najlepsza w Madonna di Campiglio!

16-12-2017
To był udany weekend dla Darii Krajewskiej, która dwukrotnie wygrała zawody juniorskie FIS w slalomie gigancie, które rozgrywane były na trasie w Madonna di Campiglio! Tuż za Polką uplasowała się reprezentantka gospodarzy, Włoszka Giorgia Felicetti. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła alpejka z Argentyny Carolina Blaquier. więcej <strong>»</strong>

D. Krajewska wygrała zawody w Madonna di Campiglio

16-12-2017
Reprezentantka Polski - Daria Krajewska była najlepsza w zawodach juniorskich FIS, które rozegrane zostały we włoskiej miejscowości Madonna di Campiglio. Polka o 1,38 sekundy pokonała na trasie slalomu giganta alpejkę z Argentyny Carolinę Blaquier. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Camilla Romanin. więcej <strong>»</strong>