World Snow Day - Zakopane, 22 stycznia 2012r.

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

MŚJ w Davos: Odermatt mistrzem w supergigancie

02-02-2018
Szwajcar Marco Odermatt wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w supergigancie, które rozgrywane są w szwajcarskim Davos. Wicemistrzem został Amerykanin River Radamus, natomiast brązowy medal zdobył jego rodak Luke Winters. W zawodach tych wystartowało dwóch reprezentantów Polski - Michał Michalik był 51., a Paweł Pyjas 57. więcej <strong>»</strong>

Liga MOZN w narciarstwie zjazdowym

31-01-2018
27 i 28 stycznia 2018 w Stacji Narciarskiej JURGÓW-SKI odbyły się III i IV edycja XXX Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w Narciarstwie zjazdowym ELBRUS CUP 2018. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Davos: Meta Horvat mistrzynią w slalomie

31-01-2018
Drugiego dnia rywalizacji w Mistrzostwach Świata Juniorów w szwajcarskim Davos narciarki alpejskie walczyły o medale w slalomie. Mistrzynią została Słowenka Meta Horvat, która prawie sekundę pokonała Austriaczkę Franziskę Gritsch. Brązowy medal zdobyła natomiast reprezentantka gospodarzy Aline Danioth. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Davos: Krajewska 40. w slalomie gigancie!

30-01-2018
Reprezentantki Austrii zdominowały rywalizację pierwszego dnia Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim i zgarnęły złoty oraz srebrny medal w slalomie gigancie. Tytuł mistrzyni zdobyła Julia Scheib, natomiast wicemistrzynią została Katharina Liensberger. Na najniższym stopniu podium stanęła Finka Riikka Honkanen. Najlepsza z Polek - Daria Krajewska ukończyła slalom gigant na 40. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Maryna Gąsienica-Daniel na 38. miejscu w GS

27-01-2018
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 38. miejsce w alpejskim Pucharze Świata w slalomie gigancie, który rozgrywany był w szwajcarskim Lenzerheide. Liderką na półmetku rywalizacji była Francuzka Tessa Worley. więcej <strong>»</strong>