PZN i Scanmed organizatorem zebrania naukowego "Sport i ortopedia"

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

PŚ w Kronplatz: Maryna Gąsienica-Daniel o włos od awansu do TOP30!

24-01-2017
Zawody Pucharu Świata w slalomie gigancie kobiet we włoskim Kronplatz wygrała Włoszka Federica Brignone, która o 0,55 sekundy wyprzedziła Francuzkę Tessę Worley, a trzecie miejsce zajęła Włoszka Marta Bassino (+ 0,57 sekundy). Maryna Gąsienica-Daniel dosłownie otarła się o awans do czołowej trzydziestki i tym samym prawo startu w drugim przejeździe. Startująca z 55. numerem Polka zajęła 32. miejsce ze stratą zaledwie 0,1 sekundy do 30. Any Bucik ze Słowenii. więcej <strong>»</strong>

Hirscher wygrywa Puchar Świata w slalomie w Kitzbuehel

22-01-2017
Austriak Marcel Hirscher wygrał slalom w Kitzbuehel, rozgrywany w ramach alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk Dave Ryding (+ 0,76 sekundy), a trzeci był Rosjanin Alexander Khoroshilov (+ 1,11 sekundy). Michał Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Za nami III edycja XXIX Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN BRUGI CUP 2017

22-01-2017
Za nami kolejna III edycja XXIX Ligi Dzieci i Młodzieży MOZN w Narciarstwie Zjazdowym BRUGI CUP 2017. Na starcie stanęło aż 224 zawodników. Biorąc pod uwagę fakt, że w slalomie nie startują juniorzy E, F jest to imponująca ilość młodych zawodników, którzy rywalizowali w tej bardzo trudnej technicznie konkurencji. więcej <strong>»</strong>

Polacy startowali w zawodach FIS w Sundsvall

21-01-2017
W sobotę narciarze alpejscy rywalizowali w zawodach FIS w slalomie, który rozgrywany był na trasach w szwedzkiej miejscowości Sundsvall. Zwycięstwo odnieśli reprezentanci gospodarzy Hanna Oegren oraz Jesper Ask. Z Biało-czerwonych najwyżej sklasyfikowana została Daria Krajewska, która ukończyła rywalizację na 12. miejscu. 13. pozycję wywalczył Piotr Habdas, natomiast Katarzyna Wąsek zajęła 17. lokatę, a Szymon Bębenek uplasował się na 22. miejscu. więcej <strong>»</strong>

Reprezentacja alpejska na EYOWF trenowała na Jaworzynie Krynickiej

18-01-2017
Od niedzieli do wtorkowego popołudnia reprezentacja Polski w narciarstwie alpejskim na Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Erzurum 2017 trenowała w Krynicy-Zdroju. Treningi odbyły się w stacji narciarskiej Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka grupa PKL na kultowej trasie nr 5. więcej <strong>»</strong>