Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

MŚJ w Are: Katarzyna Wąsek 40. w supergigancie

09-03-2017
Katarzyna Wąsek zajęła 40. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w supergigancie, które dziś rozgrywane były w szwedzkim Are. Polka uzyskała czas o 5,96 sekundy gorszy od zwyciężczyni - Austriaczki Nadine Fest. Srebro i brąz rodaczek mistrzyni świata - druga była Franziska Gritsch (+ 1,19 sek), a trzecia Dajana Dengscherz (+ 1,30 sek). więcej <strong>»</strong>

Alpejczycy rozpoczęli Mistrzostwa Świata Juniorów w Are

09-03-2017
Pierwszą konkurencją alpejskim Mistrzostw Świata Juniorów w szwedzkim Are był zjazd, rozgrywany w środę, 8 marca. Po złoto wśród juniorek sięgnęła Amerykanka Alice Merryweather, a w gronie juniorów najlepszy był Amerykanin Sam Morse. więcej <strong>»</strong>

Paweł Starzyk wygrywa zawody FIS w Strbskim Plesie

08-03-2017
Paweł Starzyk wygrał niedzielne zawody FIS w slalomie, które rozgrywane były w Strbskim Plesie. Drugie miejsce wygrał reprezentant gospodarzy Roman Murin, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Czech Jan Nemec. więcej <strong>»</strong>

Rywalizowali w Młodzieżowym Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski Młodzików w Ustrzykach Dolnych

07-03-2017
W dniach 3-5 marca w Ustrzykach Dolnych odbył się Młodzieżowy Puchar Polski w Narciarstwie Alpejskim – Tauron Śnieżna Energia oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. więcej <strong>»</strong>

Alpejskie Mistrzostwa Polski przeniesione do Szpindlerowego Młyna

07-03-2017
W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi i niekorzystnymi prognozami pogody Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim, które miały się odbyć w dniach 20-22 marca w Szczyrku zostały odwołane i przeniesione do Szpindlerowego Młyna (Czechy), gdzie w dniach 1-4 kwietnia 2017 roku odbędą się wraz z Mistrzostwami Czech. więcej <strong>»</strong>