Spotkanie z Reprezentacją PZN na EYOWF 2017

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Jędrzej Dobrowolski nie wystartuje w Speed Masters!

13-03-2017
Najważniejsze zawody Speed Ski bez Polaka. Reprezentant Polski w narciarstwie szybkim - Jędrzej Dobrowolski doznał kontuzji ścięgna Achillesa, która wyklucza go z rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata. więcej <strong>»</strong>

Polska drużyna wystąpiła w MŚJ w Are

12-03-2017
W niedzielę wieczór w szwedzkim Are reprezentacja Polski wystartowała w zawodach drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim w slalomie równoległym. Nasi narciarze mieli pecha - już w pierwszej rundzie (1/8 finału) trafili na Kanadyjczyków, którzy później zostali mistrzami świata. Piotr Habdas, Jędrzej Jasiczek, Katarzyna Wąsek i Daria Krajewska stoczyli zacięty bój zakończony remisem 2-2 i o awansie Kanadyjczyków zadecydował nieco lepszy łączny czas wszystkich przejazdów. więcej <strong>»</strong>

Laura Pirovano złotą medalistą MŚJ w Are w gigancie

12-03-2017
Włoszka Laura Pirovano wywalczyła dziś złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów w slalomie gigancie w szwedzkim Are. Srebrna medalistka - Austriaczka Katharina Liensberger straciła do niej 0,13 sekundy, a trzecia była kolejna z Austriaczek Chiara Mair (+ 1,15 sek). Katarzyna Wąsek uplasowała się na 46. miejscu, Maria Łuczak była 60., a Daria Krajewska nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

Mikaela Shiffrin wygrywa slalom w Squaw Valley

11-03-2017
Amerykanka Mikaela Shiffrin wygrała sobotni (11 marca) Puchar Świata w slalomie, rozgrywany w Squaw Valley. Drugie miejsce ze stratą 1,03 sekundy zajęła Czeszka Sarka Strachova, a trzecia była Austriaczka Bernadette Schild (+ 1,08 sek). Maryna Gąsienica-Daniel nie ukończyła pierwszego przejazdu. więcej <strong>»</strong>

MŚJ w Are: Piotr Habdas 45. w kombinacji alpejskiej

11-03-2017
Szwajcar Loic Meillard został dziś złotym medalistą mistrzostw świata juniorów w kombinacji alpejskiej. W szwedzkim Are uzyskał 1,54 sekundy przewagi nad Amerykaninem Riverem Radamusem, natomiast trzeci był Niemiec Georg Hegele (+ 1,59 sek). Piotr Habdas zajął 45. miejsce (+ 6,49 sek), a Paweł Pyjas uplasował się na 55. pozycji (+ 9,00 sek). więcej <strong>»</strong>