Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Maj 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - skoki i biegi narciarskie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Snowboardzista Michał Pawlikowski wrócił do Polski

06-04-2017
Reprezentant Polski w Speed Snowboardingu wraca do zdrowia po poważnym wypadku we francuskich Alpach. Zawodnik przewrócił się podczas testów nowego sprzętu przy prędkości około 100 kilometrów na godzinę. Ze stoku został przetransportowany helikopterem do szpitala w Gap, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W niej był utrzymywany przez kolejnych dziewięć dni. W tym czasie przeszedł operację złamanej nogi.

Po zawodnika Mazda Sky Speed Team pojechał do Francji Jędrzej Dobrowolski, rekordzista Polski w narciarstwie szybkim. „Już jesteśmy w domu. Najważniejsze, że Michał wyszedł ze szpitala i dochodzi do siebie. W jego przypadku możemy mówić o sporym szczęściu. Jest na najlepszej drodze do pełni zdrowia. Widzę, że już myśli o powrocie do sportu i kolejnym sezonie. A to najlepszy objaw z możliwych”- przekonuje zakopiańczyk.

Jego słowa potwierdza sam zainteresowany Michał Pawlikowski. „Czuję się coraz lepiej. Już wróciłem do domu i dochodzę do siebie. Jednak 9 dni w śpiączce robi swoje. To jedna czarna dziura. Z samego wypadku nic nie pamiętam. Powoli wraca to, co było chwilę wcześniej. Śnieg był bardzo miękki, wciągnęło przód deski i to spowodowało upadek. Musiałem konkretnie uderzyć, skoro konsekwencje były takie, a nie inne. Ale na szczęście kask zrobił swoje i głowa jest cała. Teraz tylko trzeba doprowadzić kontuzjowaną lewą nogę do porządku. Złamałem kość strzałkową, chodzę o kulach i czeka mnie rehabilitacja.  A potem już rozpocznę przygotowania do kolejnego sezonu. Mimo czasu wyrwanego z życiorysu wiem dobrze jak przebiegały zawody Speed Masters w Vars. Mój wynik 158,033 km/h pozostaje drugim rezultatem na świecie.  Przy okazji Edmund Plawczyk  nie zdołał pobić rekordu świata” - mówi najszybszy snowboardzista Polski.

Także Jędrzej Dobrowolski śledził dokładnie rywalizację w Speed Masters. Rekordzisty Polski zabrakło w Vars z powodu kontuzji ścięgna Achillesa. Legitymujący się wynikiem 244,233 km/h rywalizację najszybszych narciarzy świata śledził z zainteresowaniem. „Warunki były bardzo ciężkie, miękki śnieg nie pozwalał na zawrotne prędkości. Zawody nie należały do najszybszych, nie został pobity rekord świata. Wygrał Francuz Bastien Montes z wynikiem 251,397. Potem zawody zostały odwołane z powodu niekorzystnych warunków pogodowych: było zbyt ciepło. Nie zabrakło chwil grozy: Francuz Simon Billy zaliczył upadek przy blisko 220 km/h. Na szczęście nic poważnego się nie stało. Ma zwichnięty łokieć, jest poparzony w wyniku tarcia kombinezonu z nawierzchnią. Ten wypadek potwierdza, że organizatorzy robią wszystko, żeby było jak najbezpieczniej”- mówi Jędrzej Dobrowolski.

Sezon Speed Ski i Speed Snowboardingu już się zakończył, ale Jędrzej Dobrowolski i Michał Pawlikowski już mają plany na przyszłość. Obaj zawodnicy Mazda Sky Speed Team, kiedy tylko snowboardzista wróci do pełni sił,  wezmą udział w testach w tunelu aerodynamicznym w Instytucie Lotnictwa w Warszawie.
Źródło: materiały prasowe
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.