Kongres ISIA - Kraków 2012

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Białobrzycki wygrywa zawody FIS w Białce, Habdas na podium

17-02-2017
Zawody FIS w slalomie w Białce Tatrzańskiej zakończyły się bardzo udanie dla Dominika Białobrzyckiego, który w środę, 15 lutego był drugi, a dzień później zwyciężył. W czwartek wraz z Białobrzyckim na podium stanął też Piotr Habdas, plasując się na trzeciej pozycji.

Środowe zawody mężczyzn wygrał Szwed Didrik Nilsson, wyprzedzając Dominika Białobrzyckiego o 0,86 sekundy, a trzecie miejsce zajął Szwed Jacob Rangnitt (+ 1,27 sekundy). W pierwszej dziesiątce zawodów znaleźli się też: 6. Piotr Habdas, 7. Paweł Starzyk, 9. Jakub Tabaszewski i 10. Wiktor Apola.

W drugim dniu rywalizacji triumfował Białobrzycki, pokonując Czecha Michala Staszowskiego o 0,77 sekundy, a na trzecim stopniu podium stanął Piotr Habdas (+ 0,91 sekundy). W pierwszej dziesiątce, na siódmym miejscu był kolejny z Polaków - Wiktor Apola.

Wśród pań w środę wygrała Słowaczka Petra Hromcova, a najlepszą z Polek była 8. Katarzyna Mirek. W czwartek znów wygrała Hromcova, a Mirek zakończyła zawody na siódmej pozycji. W czołowej dziesiątce znalazły się też 9. Aleksandra Pluta i 10. Anna Kolasa.