Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Piknik "Ćwicz z Mistrzem"

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

JAN BISAGA JAN BISAGA

Alpejki wróciły z Ameryki Północnej

13-12-2007

Niemal miesiąc spędziły w Ameryce Północnej najlepsze polskie alpejki: Katarzyna Karasińska, Agnieszka Gąsienica Daniel i Aleksandra Kluś. W tym czasie dwie pierwsze zdołały wywalczyć punkty Pucharu Świata (Gąsienica Daniel była 26 w gigancie w Panoramie, a Karasińska 24 w slalomie w Aspen), a trzecia zdołała stanąć na podium (trzecie miejsce w slalomie FIS w Winterparku).

 

Po powrocie z USA i Kanady poprosiliśmy o podsumowanie wyjazdy Jana Bisagę, asystenta Rolanda Baira w kadrze alpejskiej kobiet.

- Wyjazd podzielony był na dwa bloki. Pierwszy w Kanadzie potraktowany został przez nas jako próba przedolimpijska. Chcieliśmy sprawdzić jak zawodniczki reagują na zmianę strefy czasowej, jak znoszą trening, jak szybko się regenerują. Chcieliśmy także poznać specyficzny rodzaj śniegu jaki znajduje się w Kanadzie, specyficzny czyli bardzo „tępy” po którym należy się poruszać z wielkim czuciem. Przekonała się o tym Kasia Karasinska podczas zawodów Pucharu Świata w Panoramie, która czasie przejazdu parę razy za mocno docisnęła krawędzie i było po zawodach… A na rozgrzewce na trasie zalodzonej radziła sobie bardzo dobrze. Drugi blok, w USA, bardzo nadwyrężył nasze siły ponieważ treningi i starty odbywają się na dużych wysokościach (3000-35000 m n.p.m.), a mieszkaliśmy zdecydowanie niżej, na wysokości ok. 2800 m. n.p.m. To dlatego przed ostatnim startem w PŚ w Aspen pojechaliśmy na trzy dni do Denver, aby zregenerować się we właściwy sposób. Generalnie z wyjazdu jesteśmy zadowoleni, zawodniczki w większości spełniły nasze wymagania. Mogło być oczywiście lepiej, ale trochę plany pokrzyżowała nam w pewnym momencie kontuzja Kasi, która nadwyrężyła kostkę podczas gry w siatkówkę. Teraz czas trochę odpocząć!

Źródło: Jan Bisaga, Grzegorz Mikuła/PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.