Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

XXII Kursokonferencja PZN Krakowie

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Czapska i Michalik oceniają Mistrzostwa Polski w Szczawnicy

07-02-2020
Tegoroczne Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim odbywały się w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Pierwsze w karierze złote medale krajowego czempionatu wywalczyła Zuzanna Czapska. Reprezentantka klubu WKN Warszawa najpierw w piątek pewnie triumfowała w slalomie, natomiast w sobotę sięgnęła po złoto również w slalomie równoległym. W rywalizacji mężczyzn mistrzem Polski w slalomie został Piotr Habdas z KS AZS AWF Katowice, natomiast w PSL triumfował jego klubowy kolega Michał Michalik.


Michał Michalik obronił mistrzowski tytuł wywalczony przed rokiem w Szczawnicy i po raz kolejny w ośrodku PKL Palenica sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w slalomie równoległym. - Na pewno nigdy nie jest łatwo zdobyć złoty medal, bo wszyscy bardzo naciskają i każdy z nas chciał wygrać. Tym bardziej się cieszę, że udało mi się zwyciężyć - opowiada podopieczny Christiana Leitnera. - Warunki na slalomie równoległym wcale nie były złe. Po rywalizacji w slalomie myślałem, że trasa będzie wyglądało dużo gorzej, a tak naprawdę była dobrze przygotowana - dodaje. - Na slalomie równoległym jest zazwyczaj stosunkowo łatwe ustawienie. Fajne było to, że udało się postawić na tym stoku w miarę podobne ustawienia torów, co umożliwiło wyrównaną rywalizację w obydwóch przejazdach. Zarówno na jednym, jak i drugim torze jechało mi się dobrze, każdy z nich był przyjemny - podkreśl Michał Michalik.

Dla reprezentanta klubu KS AZS AWF Katowice tegoroczne Mistrzostwa Polski nie był udane i dopiero ostatniego dnia udało mu się wywalczyć medal. - Nie da się tego ukryć, że dwa pierwsze dni były dla mnie zupełnie nieudane. Nie czułem jednak z tego powodu żadnej presji podczas ostatnich zawodów, dlatego cieszę się, że tak na otarcie łez wygrałem slalom równoległy i obroniłem mistrzowski tytuł - zaznacza złoty medalista. - Na co dzień nie trenujemy tej konkurencji i specjalnie nie przygotowujemy się pod te zawody, ale muszę przyznać, że rzeczywiście bardzo lubię startować w slalomie równoległym - dodaje Michalik. - Myślę, że najważniejszym elementem w tej konkurencji jest oto, aby trafić z timingiem i nie zostać w bramce na starcie - wyjaśnia mistrz Polski. - Tuż po mistrzostwach wyruszamy do Austrii na treningi oraz starty. Na razie naszym celem są starty w zawodach FIS, a jeśli dyspozycja będzie optymalna, wtedy powalczymy w zawodach wyższej rangi - podsumowuje reprezentant Polski.

Zuzanna Czapska nie dała rywalkom żadnych szans i pewnie sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w slalomie. - Generalnie jestem zadowolona z całych mistrzostw w Szczawnicy, ale niedosyt mam, ponieważ gigant, w którym czuję się najlepiej, skończył się dla mnie DNF. Żałuję, że w tej konkurencji nie zdobyłam kolejnego medalu - tak w skrócie zawody w Szczawnicy ocenia Zuzanna Czapska. - Jednak to nie był mój błąd, że nie ukończyłam tej konkurencji, gdyż wypięła mi się narta. Takie rzeczy się zdarzają, mi rzadko, ale to jest niczyja wina, po prostu pech - dodaje. - Kolejnego dnia wygrana w slalomie z tak dużą przewagą była dla mnie szokiem, zwłaszcza, że po pierwszym przejeździe miałam dosyć sporą stratę. W drugiej rundzie rzuciłam się do odrabiania strat i dałam z siebie wszystko, dlatego z tego slalomu jestem szczególnie zadowolona - mówi z uśmiechem na twarzy podopieczna Tomasza Wydry. 

Na zakończenie mistrzostw na Palenicy rozegrany został slalom równoległy. - Od początku miałam problemy w slalomie równoległym i to na starcie, później gdzieś się potykałam, więc to nie było takie oczywiste, że wygram również i te zawody. Walczyłam do końca, ale zawody te były miłe, przyjemne i zabawne. Myślę, że długościowo ten slalom był taki akurat. Warunki były całkiem niezłe, bo nie sadziłam, że tak dobrze złapie sól i będzie tak twardo. Wiadomo, że jeden tor zawsze jest troszkę szybszy, a drugi wolniejszy, dlatego mi osobiście lepiej jechało się po niebieskim torze - wyjaśnia Zuzanna Czapska. - Wydaje mi się, że w półfinale miałam taki fajny przejazd, że udało mi się złapać idealny start i później jechało mi się super i przyjemnie. Zgadza się ten półfinał był najprzyjemniejszym przejazdem tego dnia - dodaje.

W najbliższy czasie dwukrotną mistrzynię Polski czeka start w Pucharze Świata w Mariborze. - Po mistrzostwach na kilka dni udamy się do domu, aby troszkę odpocząć i przygotować się kondycyjnie do kolejnych startów. Następnie udamy się na treningi za granicę, aby przygotować się do startu w Pucharze Świata w Mariborze. W zeszłym roku to właśnie tam zadebiutowałam w Pucharze Świata i cieszę się, że drugi występ w karierze będę miała również w tym miejscu. Trasa w Mariborze jest stosunkowo długa, chyba odbywa się tam jeden z dłuższych gigantów, ale generalnie nie jest ona bardzo trudna. Znam już tę trasę i cieszę się, że znów wrócę na ten stok - podsumowuje Czapska. 

Medaliści Mistrzostw Polski Seniorów

GS kobiet
 1. Maja Chyla - KS Yeti
 2. Daria Krajewska - AZS Zakopane
 3. Anna Skarbek-Malczewska - Mitanski Zakopane

GS mężczyzn
 1. Piotr Habdas - KS AZS AWF Katowice
 2. Paweł Pyjas - KS AZS AWF Katowice
 3. Szymon Bębenek - AZS Zakopane

SL kobiet
 1. Zuzanna Czapska - WKN Warszawa
 2. Aniela Sawicka - KS MMS Dendysski
 3. Maja Chyla - KS Yeti

SL mężczyzn
 1. Piotr Habdas - KS AZS AWF Katowice
 2. Paweł Pyjas - KS AZS AWF Katowice
 3. Dominik Białobrzycki - KS AZS AWF Katowice

PSL kobiet
 1. Zuzanna Czapska - WKN Warszawa
 2. Aniela Sawicka - KS MMS Dendysski
 3. Julia Włodarczyk - KS AZS AWF Katowice

PSL mężczyzn
 1. Michał Michalik - KS AZS AWF Katowice
 2. Dominik Białobrzycki - KS AZS AWF Katowice
 3. Piotr Habdas - KS AZS AWF Katowice

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.