Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Minister Sportu i Turystyki w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Palenica areną zmagań IV edycji Młodzieżowego Pucharu Polski

06-02-2020
8 i 9 lutego 2020 roku w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy odbędzie się IV edycja Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. Po raz drugi tej zimy Szczawnica będzie gościć alpejczyków, którzy wystartują w zawodach rozgrywanych w ramach Programu PolSKI Mistrz. Przed tygodniem Palenica była areną zmagań w walce o medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski Seniorów.

Młodzieżowy Puchar Polski (MPP) to cykl zawodów, który w Polsce organizowany jest od wielu lat. Pierwsza impreza sportowa z tego cyklu rozegrana została na początku lat 90-tych. Od tego sezonu zawody MPP odbywają się w ramach Programu PolSKI Mistrz, który jest realizowany przez Polski Związek Narciarski przy współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju, Polskimi Kolejami Linowymi oraz Koleją Gondolową Jaworzyna Krynicka.

Rywalizacja w Młodzieżowym Pucharze Polski toczy się w dwóch kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: Młodzik, Młodziczka, Junior Młodszy oraz Juniorka Młodsza. W każdych zawodach tego cyklu startuje zawsze blisko 200 narciarzy alpejskich. Podczas IV edycji, która w najbliższy weekend odbędzie się w Szczawnicy, zawodnicy oraz zawodniczki zmierzą się na stoku Palenica w dwóch konkurencjach. W sobotę rozegrany zostanie slalom gigant, natomiast w niedzielę odbędzie się slalom.

Większość klubów jest już w Szczawnicy ze względu na możliwość trenowania na udostępnionych dla zawodników trasach ośrodka PKL Palenica. - Program PolSKI Mistrz zaczyna funkcjonować i jest na pewno dużym wsparciem dla klubów oraz młodych narciarzy - informuje Bartłomiej Kądziołka, koordynator Młodzieżowego Pucharu Polski z ramienia Polskiego Związku Narciarskiego. - Warto dodać, że dzięki współpracy PZN z Polskimi Kolejami Linowymi możemy trenować na zamkniętej trasie, która w określonych godzinach jest zupełnie wyłączona dla turystów. Treningi odbywają się na trasie, na której w weekend odbędą się zawody i to jest dla nas bardzo ważne - dodaje. - W czwartek rano mieliśmy trasę na wyłączność do godziny 11:30 i dzięki temu mogliśmy przeprowadzić dwie sesje treningowe. Po południu zrealizowaliśmy kolejny trening na Palenicy. W piątek również będziemy mogli trenować z młodzieżą  na dobrze przygotowanych i udostępnionych trasach - podkreśla Kądziołka. - Palenica jest wymagającą trasą, bo przede wszystkim jest urozmaicona - są elementy wypłaszczenia, zakręty, zjazd czy trawersy, nie jest ona jednolita i dzięki temu jest ciekawa. Właśnie na takich stokach jak ten w Szczawnicy czy ten w Krynicy powinniśmy trenować. Program PolSKI Mistrz daje nam w końcu taką możliwość. Możemy przeprowadzić specjalistyczny trening na zamkniętych i urozmaiconych trasach. Jest to podstawowy element, aby polskie narciarstwo ruszyło do przodu - zaznacza koordynator MPP. - Polski Związek Narciarski oraz Polskie Koleje Linowe wychodzą naprzeciw klubom i dzięki tej współpracy wpisowe na zawody zostało obniżone, a karnety na treningi możemy nabyć ze specjalną zniżką. Jeszcze ważniejszy wsparciem jest fakt, że skipassy dzięki współpracy PZN z PFR i Grupą PKL podczas zawodów są dla nas bezpłatne i te aspekty znacznie zmniejszą koszty klubów - podsumowuje Bartłomiej Kądziołka.

Skipassy dla uczestników Młodzieżowego Pucharu Polski zapewnia Grupa PKL i PFR jako sponsor Programu PolSKi Mistrz.

Program zawodów:

08.02.2020, sobota

- slalom gigant (GS) - Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Młodzik, Młodziczka

09.02.2020, niedziela
- slalom (SL) - Junior Młodszy, Juniorka Młodsza, Młodzik, Młodziczka

*Godzinowy program zawodów zostanie przedstawiony w piątek podczas odprawy kierowników drużyn

**********************************************************************************************************************************
Grupa PKL, której właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR), zawarła umowę współpracy z Polskim Związkiem Narciarskim (PZN). Porozumienie podpisane z PZN przez PFR i Grupę PKL zainicjowało strategiczny program PolSKI Mistrz wspierający rozwój narciarstwa i snowboardu zjazdowego w Polsce.

Na mocy podpisanego porozumienia Polski Fundusz Rozwoju, Polskie Koleje Linowe i Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka udzielają wsparcia finansowego Polskiemu Związkowi Narciarskiemu na realizację programu PolSKI Mistrz. PKL i Jaworzyna Krynicka udostępniają zawodnikom PZN do treningów sportowe trasy narciarskie w swoich ośrodkach i stają się areną zawodów organizowanych przez PZN.

Celem programu PolSKI Mistrz jest przede wszystkim promocja narciarstwa i snowboardu wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do sportu oraz wsparcie organizacyjne i finansowe prowadzące do rozwoju narciarstwa zjazdowego i snowboardu w Polsce.

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.