Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Plebiscyt na „Sportowca Wolnej Polski”

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Ania Niżnik błysnęła w Kluszkowcach, kiedyś myślała o skokach

15-01-2020
Adam Niżnik właśnie wyruszył do Lozanny, gdzie będzie reprezentował nasz kraj w rywalizacji w skokach narciarskich w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, a tymczasem jego młodsza siostra Anna zanotowała najlepszy w tym sezonie wynik w Młodzieżowym Pucharze Polski w narciarstwie alpejskim.

13-latka była piąta na trasie niedzielnego slalomu w Kluszkowcach. - Adam też kiedyś uprawiał narciarstwo alpejskie, ale skończył, bo bardziej spodobały mu się skoki. Ja zostałam, a na nartach jeżdżę już od czwartego roku życia - powiedziała zawodniczka MUKS Śmig Zakopane.

Zapytana o to, czy jej nie ciągnęło do skoków, odparła: - Kiedyś miałam ochotę na skoki narciarskie, ale mama była przeciwna. Uważa, że to raczej sport dla mężczyzn.

Ania zatem skupia się bardzo na narciarstwie alpejskim. Przyznała, że wiąże swoją przyszłość z tą dyscypliną sportu. - Nawet nie mam hobby, bo nie mam na to czasu. Całą uwagę skupiam na sporcie, a moim celem są występy w Pucharach Świata. Chciałabym zaistnieć jakoś w tej dyscyplinie - mówiła otwarcie.

Jeżeli jest tak pracowita i ambitna, jak jej brat, to możemy być spokojni o jej sportową przyszłość. - Trenuję codziennie. Nawet w niedzielę. Moimi trenerami są Maciej Jankowski i Jakub Karpiel - wyjaśniła uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.