Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podpisanie porozumienia PZN-SITN-Policja

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

MPP w Kluszkowcach: Dwukrotnie walczyli w slalomie gigancie

14-01-2020
Drugiego dnia Młodzieżowego Pucharu Polski w Kluszkowcach alpejczycy rywalizowali dwukrotnie o medale w slalomie gigancie. Tego dnia bezkonkurencyjni okazali się Stanisław Sarzyński wśród Młodzików oraz Joanna Książek w kategorii Juniorka Młodsza, którzy dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu podium.


Stanisław Sarzyński odniósł pierwsze tej zimy zwycięstwa w Młodzieżowym Pucharze Polski i wywalczył dwa złote medale w slalomie gigancie. - Jestem bardzo zadowolony ze swoich wyników w trzeciej edycji. Myślę, że przejazdy mogłem jeszcze lepiej technicznie wykonać, ale jechałem szybko i to dało mi dwa razy pierwsze miejsce - mówi z uśmiechem na twarzy reprezentant klubu KS Sportup. - Podczas drugich zawodów warunki były trudniejsze, ale ustawienie było takie jakie lubię, czyli na ściance było bardziej podkręcone - dodaje Stanisław Sarzyński. - Znam ten stok bardzo dobrze, bo jeżdżę na nim od lat, więc na pewno dobrze się tutaj czułem, a zawody bardzo mi się podobały - podsumowuje.

Po raz pierwszy na podium Młodzieżowego Pucharu Polski wskoczyła Maria Majcher, która triumfowała w drugim slalomie gigancie w Kluszkowcach wśród Młodziczek. - Bardzo jestem zadowolona i szczęśliwa z tej wygranej. Mój przejazd nie był zły. Wiadomo, że zawsze można wykonać coś lepiej, ale jest to moja pierwsza wygrana w życiu, więc podwójnie cieszę się z tego sukcesu - opowiada podopieczna Wojciecha Mitana. - Był to naprawdę fajny dla mnie dzień w Kluszkowcach. Zawody były super, a ustawienie giganta uważam, że nie był bardzo trudne. Najwięcej problemów mogła sprawić ta ścianka, na której trzeba było być skupiony i przejechać wszystko dobrze na miarę swoich możliwości - zaznacza Maria Majcher.

Pierwszy złoty medal wywalczył także Mateusz Kasprzak, który był najlepszy w kategorii Junior Młodszy. - Jestem bardzo zadowolony z wyników tutaj. Jestem młodszym rocznikiem w swojej kategorii wiekowej i ścigam się z kolegami o rok starszymi, dlatego ta wygrana jest dla mnie wielkim osiągnięciem - stwierdza podopieczny Macieja Bydlińskiego.

Pierwszy triumf zapisał na swoim koncie także Mikołaj Sosnowski z Warszawskiego Klubu Narciarskiego. - Dzisiaj był wyjątkowo męczący dla nas dzień. Mieliśmy cztery przejazdy giganta. Moja jazda w pierwszych zawodach tego dnia pozostawiała jeszcze wiele do życzenia, zresztą drugie zawody również, ale jestem zadowolony, że wygrałem. Te zawody były dla mnie bardzo stresujące, bo wypadłem w tym sezonie trzy razy i dopiero w pierwszych zawodach udało mi się osiągnąć dobry wynik, dlatego zwycięstwo tym bardziej mnie cieszy - podkreśla Sosnowski. - Różnice czasowe były bardzo małe, dlatego jestem mega szczęśliwy ze zwycięstwa i nie mogę doczekać się kolejnych startów - podsumowuje reprezentant warszawskiego klubu.

Niemalże niepokonana w tym sezonie jest Joanna Książek z klubu Team MB Szczyrk, która po raz piąty stanęła na najwyższym stopniu podium. - To był bardzo wymagający dzień. Pierwsze zwody były naprawdę dobre w moim wykonaniu, natomiast trzeci i czwarty przejazd uważam, że mogłam wykonać lepiej, jednak zmęczenie dawało się już we znaki. Ale bardzo cieszę się ze zwycięstwa - opowiada podopieczna Macieja Bydlińskiego. - Ustawienie giganta było naprawdę bardzo fajne. Mimo iż nie należało do najłatwiejszych, to przyjemnie się go jechało - podsumowuje Książek.

Medaliści w slalomie gigancie o Puchar WKN

Młodzik
 1. Stanisław Sarzyński - KS Sportup
 2. Antoni Cukier - KS Franda Zakopane
 3. Kazimierz Zółkowski - WKN Warszawa

Młodziczka
 1. Nikola Komorowska - AZS Zakopane
 2. Kinga Bała - Rusinski Ski-Max
 3. Karolina Debicka - WKN Warszawa

Junior Młodszy
 1. Mateusz Kasprzak - Team MB Szczyrk
 2. Mikołaj Sosnowski - WKN Warszawa
 3. Piotr Szeląg - Mitanski Zakopane

Juniorka Młodsza
 1. Joanna Książek - Team MB Szczyrk
 2. Hanna Zięba - KS Tatra Ski Academy
 3. Magdalena Bańdo - Team MB Szczyrk


Medaliście w slalomie gigancie o Puchar Gondoli

Młodzik
 1. Stanisław Sarzyński - KS Sportup
 2. Antoni Cukier - KS Franda Zakopane
 3. Kamil Koralewski - KS Skivegas Stanek Race Academy

Młodziczka
 1. Maria Majcher - Mitanski Zakopane
 2. Nikola Komorowska - AZS Zakopane
 3. Kinga Bała - Rusinski Ski-Max

Junior Młodszy
 1. Mikołaj Sosnowski - WKN Warszawa
 2. Igor Szymański - Team MB Szczyrk
 3. Jan Łodziński - Team MB Szczyrk

Juniorka Młodsza
 1. Joanna Książek - Team MB Szczyrk
 2. Emma Stępniak - Sporteum Fundacja Promocji SPC
 3. Magdalena Bańdo - Team MB Szczyrk

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.