Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Jubileusz 95-lecia Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Słoneczne zawody w Kluszkowcach, hat trick Joanny Książek

12-01-2020
Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zmaganiom alpejczyków w trzeciej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbywa się w ramach programu PolSKI Mistrz. Początkowo uczestnicy mieli rywalizować na Palenicy w Szczawnicy, ale ze względu na warunki atmosferyczne, zawody przeniesiono do stacji Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Organizatorem zawodów był Warszawski Klub Narciarski.


Ponad 160 zawodniczek i zawodników walczyło w niedzielę na świetnie przygotowanej trasie slalomu w Kluszkowcach. Wszyscy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: Młodziczka, Młodzik, Juniorka Młodsza i Junior Młodszy. Największą zdobyczą medalową mogli się poszczycić reprezentanci Team MB Szczyrk, którzy aż czterokrotnie stawali na podium.

W gronie Młodziczek pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała Joanna Kostyra z WKN Warszawa. W pokonanym polu zostawiła ona triumfatorkę dwóch dotychczasowych slalomów Nikolę Komorowską z AZS Zakopane, która była najlepsza po pierwszym przejeździe. - To dla mnie wielka sprawa wygrać z Nikolą. Jestem zadowolona z obu przejazdów, choć mogłyby być jeszcze lepsze. Nie było jednak najgorzej. Przyznam, że nie lubię tego stoku w Kluszkowcach, ale teraz chyba nie mam co narzekać, skoro wygrałam - cieszyła się 13-latka.

Wśród Młodzików po raz drugi w sezonie wygraną w slalomie zanotował Kamil Koralewski z KS Skivegas Stanek Race Academy. Prowadził on także po pierwszym przejeździe, a w drugim utrzymał przewagę nad rywalami, choć nie był w nim najszybszy. - Udało się jednak utrzymać przewagę. W pierwszym przejeździe pojechałem dobrze technicznie w górnym odcinku trasy. Bardzo dobrze było też na płaskim. Na stromym odcinku pojawiły się problemy, ale utrzymałem dobrą linię. Drugi przejazd też był bardzo dobry w moim wykonaniu, ale jak się okazało, przegrałem w nim z jednym z  rywali. Utrzymałem jednak pierwsze miejsce i jestem z siebie zadowolony - mówił Koralewski, który jak na razie staje na podium wszystkich rozegranych zawodów. - Trasa w Kluszkowcach jest bardzo dobra do slalomu. Jest na niej wszystko, co potrzeba, bo teren jest urozmaicony - dodał.

Wciąż niepokonana w slalomie pozostaje w kategorii Juniorek Młodszych Joanna Książek z Team MB Szczyrk. Krakowianka zanotowała trzecią wygraną z rzędu. Zaraz po zwycięstwie, razem z trzecią na mecie koleżanką klubową Magdaleną Bańdo, wykonała okazały taniec radości. - Miałam naprawdę dwa dobre przejazdy. Do pierwszego mogłabym się trochę doczepić, ale drugi był lepszy. Po raz pierwszy miałam okazję rywalizację na tym stoku w Pucharze Polski, ale wcześniej występowałam na nim w zawodach MOZN. Całkiem dobra trasa do slalomu - przyznała Książek, dodając, że rozkręca się ze startu na start.

W kategorii Junior Młodszy bezkonkurencyjny był Igor Szymański z Team MB Szczyrk, dla którego była to pierwsza wygrana w tym sezonie slalomie. To także drugie z rzędu zwycięstwo tego zawodnika, bo ostatnio wygrał slalom gigant na Jaworzynie Krynickiej. - Jestem bardzo zadowolony. Oba przejazdy mi się udały, choć ten pierwszy był nieco gorszy. W drugim czułem się już swobodnie i pokazałem to na trasie. Ta wygrana jest dla mnie cenna, bo lepiej czuję się w gigancie, a teraz jestem najlepszy w slalomie - powiedział Szymański, który zdeklasował rywali.

W poniedziałek zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować na tym samym stoku w slalomie gigancie.

Medaliści niedzielnych zawodów:

Młodziczka
1. Joanna Kostyra - WKN Warszawa
2. Nikola Komorowska - AZS Zakopane
3. Karolina Dębicka - WKN Warszawa

Młodzik
1. Kamil Koralewski - KS Skivegas Stanek Race Academy
2. Stanisław Sarzyński - KS Sportup
3. Szymon Pietrzyk - Rusiński Ski-Max

Juniorka Młodsza
1. Joanna Książek - Team MB Szczyrk
2. Maja Woźniczka - KS Beskidy Bielsko-Biała
3. Magdalena Bańdo - Team MB Szczyrk
3. Karolina Krasnodębska - AN Skillz Kraków

Junior Młodszy
1. Igor Szymański - Team MB Szczyrk
2. Jonathan Pluta - KS Beskidy Bielsko-Biała
3. Jan Łodziński - Team MB Szczyrk

Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.