Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Narciarskiego

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Joanna Książek - marzenia krakowianki sięgają igrzysk

09-01-2020
Joanna Książek była jedną z bohaterek pierwszej tegorocznej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski. W Stacji Narciarskiej Suche wygrała oba slalomy, pokonując wyraźnie swoje rywalki. - Te zawody mają dla mnie duże znaczenie, ale chyba większą wagę przywiązuję do startów międzynarodowych. Tam naprawdę można poznać, ile jesteś wart - powiedziała narciarka Team MB Szczyrk.

15-latka jest trenowana przez Macieja Bydlińskiego, ostatniego polskiego alpejczyka, który zdobywał punkty Pucharu Świata. To olimpijczyk z Soczi, który w przeszłości był też medalistą mistrzostw świata kadetów. - To bardzo dobry szkoleniowiec. Jestem zadowolona z współpracy z byłym reprezentantem Polski. Potrafi udzielać fantastycznych rad. Bardzo nas wspiera - mówiła triumfatorka obu slalomów w Stacji Narciarskiej Suche.

Książek była w Stacji Narciarskiej Suche wspierana przez rodzinę. Wśród jej najwierniejszych kibiców była między innymi babcia. - Jeżdżenie na nartach to rodzinna tradycja. Sama stanęłam na nartach, mając trzy lata. Cztery lata później rozpoczęłam treningi - wspominała 15-latka.

Pochodząca z Krakowa zawodniczka nie ukrywa, że liczy na to, iż uda się jej coś osiągnąć w tej dyscyplinie sportu. - Mam swoje cele i marzenia. Chciałabym, żeby udało się je spełnić. Tym największym jest występ w igrzyskach olimpijskich - przyznała Książek, która specjalizuje się w slalomie.

W slalomie gigancie rozgrywanym na Jaworzynie Krynickiej reprezentantka Team MB Szczyrk wywalczyła srebrny medal i z sumą 280 punktów jest liderką klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski wśród Juniorek Młodszych.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.