Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Konferencja dla UKS-ów w Szczyrku - 2011

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Piotr i Grzegorz Szelągowie szaleli w Stacji Narciarskiej Suche

09-01-2020
Piotr Szeląg z MitanSki Zakopane nie miał sobie równych w pierwszych zawodach Młodzieżowego Pucharu Polski w Stacji Narciarskiej Suche. 15-latek wygrał oba slalomy i to z wyraźną przewagą nad rywalami. Podczas II edycji w Krynicy niestety nie ukończył drugiego przejazdu slalomu giganta i tym samym w klasyfikacji generalnej MPP wśród Juniorów Młodszych zajmuje drugie miejsce. 

Co ciekawe, narciarstwem zajmuje się dopiero od siedmiu lat. Zazwyczaj dzieciaki stają wcześniej na nartach. On jednak od razu wskoczył w wir treningowy. Mimo, że pochodzi z Wrocławia, to jest zawodnikiem zakopiańskiego klubu. - Mam nadzieję, że będę jeszcze wygrywał w tym sezonie. Zobaczymy też, jak za rok będę się prezentował w poważniejszych zawodach - powiedział "Shelly", który jest medalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w slalomie i dwuboju slalomowy.

To do tej pory jego największe sukcesy w krótkiej przygodzie z narciarstwem alpejskim. Co ciekawe, choć pochodzi z Wrocławia i jest zawodnikiem zakopiańskiego klubu, to na co dzień mieszka w Warszawie. W stolicy mieszka od szóstego roku życia.

Poza narciarstwem i nauką i nie ma zbyt wiele czasu na nic więcej. - Latem jednak zdarza mi się grywać w koszykówkę. Bardzo lubię ten sport - przyznał. Zapytany o to, czy wiąże przyszłość z narciarstwem alpejskim, odparł: - Jeszcze nie wiem. Na pewno jednak będę kontynuował treningi przynajmniej do czasu studiów.

Piotr ma młodszego brata Grzegorza. Ten z kolei reprezentuje WKN Warszawa. Jest młodszy o dwa lata, ale również błysnął w Stacji Narciarskiej Suche. Wygrał jeden slalom w kategorii młodzików. W drugim nie ukończył pierwszego przejazdu. - Zaczynałem jeździć na nartach w wieku siedmiu lat. Początkowo nie jeździłem zbyt dobrze, ale ciągle się poprawiałem. I w końcu wygrałem - cieszył się 13-latek, który przyznał, że narciarstwo alpejskie traktuje na razie jako zabawę.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.