Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Maj 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Prezydent RP Andrzej Duda z wizytą w Szczyrku

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Nikola Komorowska - 13-letnia Polka chce pójść w ślady Ester Ledeckiej

09-01-2020
Ester Ledecka to gwiazda światowego sportu. To mistrzyni olimpijska w dwóch dyscyplinach - snowboardzie i narciarstwie alpejskim. W jej ślady chce pójść 13-letnia Nikola Komorowska. Tyle, że ona poza narciarstwem alpejskim uprawia jeszcze biegi narciarskie.

Narciarka klubu AZS Zakopane oraz uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem była bezkonkurencyjna w pierwszej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski w Stacji Narciarskiej Suche. Wygrała oba slalomy.

Komorowska pochodzi z Warszawy, a ciekawostką jest fakt, że tak zafiksowała się na sport, że w wieku siedmiu lat postanowiła opuścić rodziców i wyjechała do dziadków do Zakopanego. - Bardzo cieszyła mnie jazda na nartach, więc postanowiłam się przenieść w góry. Od siedmiu lat mieszkam zatem z dziadkami, a z rodzicami widuję się tylko na święta. To była trudna decyzja, ale mama się zgodziła - opowiadała. - Postawiłam wszystko na narty i stąd taka decyzja. Narciarstwo alpejskie i biegi narciarskie to całe moje życie. Trenuję naprawdę sumiennie - dodała.

Dziadek to były koszykarz Polonii Warszawa. Ukończył AWF i trenuje też wnuczkę, zarówno w narciarstwie alpejskim, jak i biegach narciarskich. - Biegi są dla mnie równie ważne. W nich trenuję wytrzymałość, a to może się przydać w długich i wyczerpujących slalomach - zauważyła Komorowska, która specjalizuje się w slalomie i slalomie gigancie.

13-latka przyznała, że poza nauką i treningami nie ma czasu na nic więcej. - Poświęcam sportowi całe swoje życie - mówiła.

Zapytana o to, czy liczy w przyszłości na sukcesy, odparła z pewnością w głosie: - Oczywiście. Po to trenuję. Po to się poświęciłam i opuściłam rodziców. Wiem też, że sukces sam nie przyjdzie. W sporcie trzeba ponieść wiele porażek, żeby potem osiągnąć sukces. Mam jednak wielkie marzenia. Chciałabym wygrać igrzyska olimpijskie. Najlepiej zarówno w narciarstwie alpejskim, jak i w biegach narciarskich. Chcę być jak Ester Ledecka.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.