Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Partnerzy kadr alpejskich PZN

Styczeń 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Podsumowanie sezonu zimowego w SMS Szczyrk

Szukaj w serwisie

PZN  »  Alpejskie  »  Aktualności

Aktualności

Maryna Gąsienica-Daniel już trenuje

14-11-2019
Maryna Gąsienica-Daniel w ubiegłej zimy zanotowała najlepszy sezon w karierze. Tej zimy naszej alpejki może jednak zabraknąć na stoku, choć sama jeszcze nie przekreśla szans na start. Wszystko dlatego, że na początku września doznała złamania nogi na zgrupowaniu w Nowej Zelandii.

Na szczęście proces powrotu do zdrowia przebiega pomyślnie, a zakopianka już ćwiczy, na tyle, na ile może. Tak naprawdę już tydzień po operacji, jaką przeszła 12 września, rozpoczęła pracę z obciążeniami nad różnymi partiami mięśniowymi. Wciąż jednak musi oszczędzać kontuzjowaną nogę. - Kontuzja to nigdy nie jest komfortowa sytuacja. A zwłaszcza tak poważna. Poza tym nigdy nie ma dobrego czasu na urazy. Na szczęście jednak nie jest tak źle i będę mogła wrócić do sportu. Może nawet szybciej, niż sama się spodziewałam - powiedziała Gąsienica-Daniel.

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to jest szansa na to, że naszą alpejkę ujrzymy na starcie pod koniec sezonu - w marcu. Ani zawodniczka, ani jej trener Marcin Orłowski nie będą jednak robili niczego na siłę. Chcą ten czas wykorzystać jak najlepiej, by w do kolejnego sezonu przystąpić już w pełni sił. - Nie ukrywam, że było mi przykro, bo już łapałam światową czołówkę. Może jednak tam musiało być i potrzebny był mi taki odpoczynek. Tyle lat unikałam poważnych kontuzji, ale w końcu ta dopadła i mnie - mówiła 25-latka, która ma w planie już za dwa miesiące stanąć na nartach. Wtedy okaże się, czy realny będzie powrót do rywalizacji jeszcze w tym sezonie, który rozpoczął się pod koniec października.
Źródło: PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.