Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Przedsezonowa konferencja PZN 2013/14 - skoki i biegi narciarskie

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup 2020: Wiatr pokrzyżował plany

16-02-2020
III edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza" dobiegła końca, choć nie wszystko odbyło się zgodnie z planem. W Beskidy dotarł silny wiatr, który pokrzyżował plany i uniemożliwił rozegranie niedzielnych zawodów w czterech kategoriach wiekowych. Tego dnia na starcie zobaczyliśmy tylko najstarszych uczestników programu LOTOS Cup.


Ze względu na zbyt mocny wiatr jury zawodów podjęło decyzję o przeniesieniu konkursu ze skoczni normalnej na obiekt o rozmiarze HS-77. W niedzielny poranek do walki o medale zawodów LOTOS Cup przystąpili skoczkowie z kategorii: Junior Młodszy, Junior oraz Senior. Po zakończeniu rywalizacji w tych trzech grupach jury podjęło decyzję o odwołaniu konkursu skoków w kategoriach: Chłopiec Starszy, Młodzik, Młodziczka oraz Kobiety.

Mimo niesprzyjających warunków ten dzień był szczęśliwy dla Stanisława Ciszka, który odniósł swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zimowej edycji LOTOS Cup. Reprezentant zakopiańskiego AZS-u w jednoseryjnym konkursie uzyskał 70 metrów i pewnie triumfował wśród Juniorów. Dobry wynik Ciszka nie był jednak dla nikogo zaskoczenie. Dzień wcześniej podopieczny Andrzeja Gąsienicy wywalczył drugie miejsce. - Bardzo się cieszę z dziejącego zwycięstwa, a także wczorajszego drugiego miejsca. Dzisiaj warunki były loteryjne, ale mi akurat trafiły się takie pośrednie. Z początku nie wiadomo było czy się odbędą zawody, ale na szczęście udało się przeprowadzić konkurs i cała seria przeszła bez poważniejszych przeszkód - opowiada złoty medalista. - Obecnie czuję się już dosyć dobrze na skoczni, chociaż wiem, że przede mną jeszcze wiele pracy. Będę starał się, aby te moje skoki i wyniki były coraz lepsze. Na razie jednak czerpię ogromną radość z moich skoków - dodaje Ciszek. - Nie miałem problemu z tym, aby przestawić się na ten mniejszy obiekt, ponieważ niedawno mieliśmy trening właśnie na skoczni HS-77. Można powiedzieć, że dzięki mojemu trenerowi byłem przygotowany na taką sytuację - podsumowuje 19-latek.

Medaliści niedzielnych zawodów:

Junior Młodszy
  1. Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane
  2. Stanisław Majerczyk - TS Wisła Zakopane
  3. Krystof Hauser - TJ Dukla Liberec

Junior
  1. Stanisław Ciszek - AZS Zakopane
  2. Krzysztof Kieta - WKS Zakopane
  3. Karol Niemczyk - LKS Klimczok Bystra

Senior
  1. Wiktor Pękala - SSR LZS Sokół Szczyrk
  2. Krzysztof Leja - AZS Zakopane
  3. Paweł Twardosz - PKS Olimpijczyk Gilowice
Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.