Nowa obrotowa kamera
Wisła - skocznia narciarska Malinka


Kliknij i oglądaj - Kamery on-line

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
Wszystkie wydarzenia...

Następne zawody

W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi informacjami.

Spotkanie z Reprezentacją PZN na EYOWF 2017

Szukaj w serwisie

Subskrybuj RSS
PZN  »  LOTOS Cup  »  Aktualności

Aktualności

LOTOS Cup 2020: Słoneczny konkurs na Skalitem

08-02-2020
W sobotę na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku odbył się drugi podczas tego weekendu konkurs skoków narciarskich, który rozgrywany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "LOTOS Szukamy Następców Mistrza". Tego dnia najwięcej razy na podium zawodów stawali reprezentanci klubu AZS Zakopane, którzy zdobyli sześć medali.


Przy pięknej zimowej aurze i w blasku słońca skoczkowie narciarscy walczyli na Skalitem w zawodach LOTOS Cup 2020. Na starcie sobotniego konkursu zobaczyliśmy blisko 120 zawodników, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych. Wśród 21 rozdanych medali, aż sześć krążków wywalczyli zawodnicy zakopiańskiego AZS-u. Ten najcenniejszy medal zdobył m.in. Mateusz Gruszka, który triumfował w kategorii Junior. Powracający po kontuzji 19-latek w pierwszym skoku uzyskał 94 metry, a w finale wylądował na 100 metrze. - Miałem trochę obawy, gdy oddawałem swoje pierwsze skoki po kontuzji, szczególnie przy lądowaniu, lecz teraz wszystko wraca już do normy i moje skoki są coraz lepsze. Cieszyło mnie skakanie tutaj po tej przerwie i sprawiało mi wielką przyjemność - opowiada podopieczny Wojciecha Topora. - Jestem bardzo zadowolony z tego weekendu oraz z moich skoków. Przede wszystkim te skoki stają się powtarzalne i to mnie bardzo cieszy, ale zawsze znajdą się elementy, które trzeba poprawić i nad którymi pracować - przyznaje Mateusz Gruszka. - Generalnie warunki na skoczni były bardzo fajne. Obiekt był super przygotowany. Czasami trochę wiało, ale na szczęście nie jakoś mocno i to nie przeszkodziło w przeprowadzeniu zawodów - podsumowuje Gruszka.

Trzy punkty za Gruszką uplasował się Tomasz Pilch z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (95 i 97,5 m), a na najniższym stopniu podium stanął jego klubowy kolega - Szymon Jojko (90 i 96,5 m).

W Juniorze Młodszym walka o zwycięstwo była niezwykle ciekawa. Po skokach na odległość 99 oraz 97,5 metra triumfował Szymon Zapotoczny z KS Eve-nement Zakopane. - Sobotnie zawody skończyły się dla mnie bardzo pozytywnie i wywalczyłem pierwsze złoto tej zimy - mówi z uśmiechem na twarzy podopieczny Andrzeja Gąsienicy. - Moje skoki były dobre i równe, ale wkradło się w nie parę błędów, nad którymi będę musiał popracować. Dzisiaj przede wszystkim nie dokończyłem odbicia na progu i to był taki mój główny błąd - dodaje. - Warunki były dzisiaj równe dla wszystkich i dzięki temu fajnie się skakało. Podsumowując, konkurs oceniam dla siebie na plus, bo wywalczyłem pierwszy w karierze złoty medal w zimowej edycji LOTOS Cup - podsumowuje. Zapotoczny.

Na drugim stopniu podium stanęli wspólnie Arkadiusz Jojko (103 i 93,5 m) z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz Mateusz Jarosz (101 i 97 m) z TS Wisły Zakopane, którzy do złotego medalisty stracili zaledwie punkt.

W niedzielę biegiem do kombinacji norweskiej zakończymy drugą tej zimy edycję zawodów LOTOS Cup. Początek rywalizacji dwuboistów zaplanowano na godzinę 10:00.

Medaliści i medalistki sobotnich zawodów

Chłopiec Starszy
 1. Kacper Tomasiak - LKS Klimczok Bystra
 2. Wiktor Szozda - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Jakub Cieślar - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe


Młodziczka
 1. Tamara Mesikova - Ski Club Selce
 2. Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk
 3. Wiktoria Przybyła - SSR LZS Sokół Szczyrk

Młodzik
 1. Jan Rzadkosz - TS Wisła Zakopane
 2. Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin
 3. Marcin Wróbel - AZS Zakopane

Kobiety
 1. Magdalena Pałasz - AZS Zakopane
 2. Róża Pawlikowska - AZS Zakopane
 3. Katarzyna Harsche - ZKN Sokół Zagórz

Junior Młodszy
 1. Szymon Zapotoczny - KS Eve-nement Zakopane
 2. Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
    2.  Mateusz Jarosz - TS Wisła Zakopane

Junior
 1. Mateusz Gruszka - AZS Zakopane
 2. Tomasz Pilch - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
 3. Szymon Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Senior
 1. Szczepan Kupczak - KS AZS AWF Katowice
 2. Wojciech Marusarz - AZS Zakopane
 3. Krzysztof Leja - AZS Zakopane

Źródło: Anna Karczewska / PZN
Najnowsze aktualności:

Twój komentarz:
Maksymalnie 1000 znaków.
wstecz


Realizacja Ideo
CMS Powered by Edito

Strona główna  |  Mapa serwisu  |  Kontakt
Copyright © 2016 Polski Związek Narciarski (Polish Ski Federation). All rights reserved.